Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Semin Esen projelerini açıkladı
Semin Esen projelerini açıkladı
Semin Esen projelerini açıkladı Sürdürülebilir projeler hazırladıklarını ifade eden CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde proje tanıtım toplantısı düzenledi Proje toplantısına Millet İttifakı’nın...
10 Mart 2019 15:58
Font1 Font2 Font3 Font4

Semin Esen projelerini açıkladı

Sürdürülebilir projeler hazırladıklarını ifade eden CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde proje tanıtım toplantısı düzenledi

Proje toplantısına Millet İttifakı’nın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Antalya milletvekilleri ÇetinOsman BudakCavit ArıRafet Zeybek, İYİ Parti milletvekilleri Feridun Bahşi ile Tuba Vural Çokal, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, İYİ Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Serap Kaya, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç, CHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal ve iki partinin Antalya yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELER HAZIRLADIK

Toplantı salonuna eşi ve iki çocuğuyla gelen Esen’e partililer yoğun ilgi ve sevgi gösterisinde bulundu. Projelerini tek tek anlatan Esen, bu projelerin Konyaaltı’na maddi ve manevi anlamda büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Projelerini baştan sona hesaplayarak hazırladıklarını söyleyen Esen, “Biz projelerimizi hazırlarken birincisi sürdürülebilir olmasına dikkat ettik. İkincisi halkın yararına olmasına dikkat ederek hazırladık. Bazıları gibi reklam ajanslarının proje havuzundan seçilen projeler değil bunlar. Her biri kendi alanındaki uzmanlarla görüşüp fikir almak suretiyle hazırladığımız projeler bunlar” dedi. Hiçbir soruna bahane bulmadan çalışacaklarını belirten Esen, halkın kendilerine getirdiği her sorunu çözerek yola devam edeceklerini dile getirdi. Öngörülü ve çözüm odaklı belediyecilik yapacaklarını vurgulayan Semih Esen, CHP’li belediyelerin, bölge ihtiyaçlarına uyan projeler ürettiğini kaydetti.

ANIT GİBİ KÜTÜPHANE

Büyük ve anıt gibi bir kütüphane inşa edeceklerini dile getiren Esen, “Yüzyıllar boyunca ayakta kalacak ve Konyaaltı’na yakışacak bir kütüphane yapacağız. Bu kütüphane bildiğiniz sıradan ve dört duvardan oluşan bir kütüphane olmayacak. İçinde her türlü bilgi kaynağının olduğu, insanların vakit geçirebilecekleri alanların olduğu ve dijital kitap okuma bölümlerine sahip bir kütüphane olacak. Her türlü bilimsel ve akademik çalışmanın yapılabilmesi için gerekli tüm kaynaklar bulunduran bir kütüphane olacak. Bunun yanında çocuklar oyun eşliğinde kitapla buluşacak alanlar olacak. Farklı yaş gruplarından oluşan insanlarımızın kendisine uygun içeriklere erişebileceği imkanlar bulunacak. Bünyesinde “Online Dijital Kütüphane” bulundurduğu gibi özellikle engellilerimizin veya çocuklarımızın kullanımı için “Sesli Kütüphane” içerecek. Aynı zamanda bu kütüphane ile Konyaaltı, Türkiye’nin bilim ve kültür merkezlerinden biri haline gelecek. Birçok ulusal ve uluslararası akademik ve bilimsel çalışmaya ev sahipliği yapacak bir kütüphane kuracağız. Ve kütüphanemize eğitimci Hasan Ali Yücel’in adını vereceğiz” dedi.

OTİZM KADER DEĞİLDİR

Esen’in geçtiğimiz ay müjdesini verdiği otizm merkezi büyük takdir topladı. Konyaaltı’na, Türkiye’de daha önce yapılmamış bir Otizm merkezi kuracaklarını söyleyen Esen, otizmin kader olmadığını ve erken farkındalıkla birlikte yüzde 60 oranında geriletilebildiğini dile getirdi. Merkezin, hem tedavi amaçlı hem de ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabileceği alanlara sahip olacağını belirten Esen, “Otizmli bireylerin eğitimlerinin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlayacak üniteler kurulacak. Hayata bağlanmaları için zorunlu olan bu eğitimlerine devam ederken bir yandan da tedavileri bu merkezde kesintisiz sürecek. Bu adımı atarak otizmle devleti tanıştıracağız” diye konuştu.

ANNELER KURTULURSA MİLLET KURTULUR

Dar gelirli ailelerin çocuklarını rahatlıkla bırakabilecekleri kreşler yapacaklarını belirten Esen, “Bizim amacımız özel kreşlerin kazancını engellemek değil hedefimiz bu kreşlere çocuklarını gönderemeyen dar gelirli ailelerin özellikle çalışan annelerin yükünü hafifletmektir. Çünkü anneler kurtulursa millet kurtulur. Bunun yanında engelsiz yaşam merkezi kuracağız. Engelsiz bireyler için en iyi yaşanabilecek yer Konyaaltı olacak. Konyaaltı eğitim kurumlarının geliştirilmesine devam edeceğiz. Kreşler açacağız ve kadınların istihdamına fayda sağlayacağız. Tüm bu projelerden herkes eşit yararlanacak hiç kimseyi ayırmayacağız. Kadın sığınma evleri yapacağız. Hanımeli girişim merkezi yapacağız. Kadınları işveren yapan bir proje olacak. Konyaaltı Esnafım Projesi ile ilçede yaşayanlar tek tıkla mahalle esnafıyla karşılayabilecek. Ekolojik köyle Konyaaltı yeni bir cazibe merkezi kazanacak” diye konuştu, Özel şehirleşme planları yapacaklarını da söyleyen Semin Esen, yeni oluşacak şehirleşme modelinin belli plan ve estetik içinde olacağını ifade etti. Esen, bebek parkları oluşturacaklarını da dile getirdi.

HALKA YÖNELİK PROJELER

Tüm projelerinin halka yönelik olduğunu söyleyen CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, “Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde adrese teslim ihaleler yapmayacağız. Şeffaf ve kamuoyu vicdanını rahatsız etmeyen bir yönetim sergileyeceğiz. Ranta değil, halka yönelik projelerimiz var. Bizim projelerimiz çok amaçlı olacak, çünkü vatandaşın parası kıymetli ve tek bir kuruşunu bile israf etmeyeceğiz” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa