Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
137 bin eve ücretsiz maske
137 bin eve ücretsiz maske
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, korona virüsle mücadelede kapsamında 450 bin yıkanabilir maskenin dağıtımına başladı. Muratpaşa’da tek tek 137 bin eve maskelerin bırakılacağını belirten Belediye Başkanı Ümit Uysal, dağıtımı bir hafta içinde...
4 Nisan 2020 14:41
Font1 Font2 Font3 Font4


Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, korona virüsle mücadelede kapsamında 450 bin yıkanabilir maskenin dağıtımına başladı. Muratpaşa’da tek tek 137 bin eve maskelerin bırakılacağını belirten Belediye Başkanı Ümit Uysal, dağıtımı bir hafta içinde tamamlayacaklarını söyledi.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında kentin nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçesinde, 450 bin maskenin dağıtımına başladı. Dağıtım için 250 kişilik ekip kuran Muratpaşa Belediyesi, 1 hafta içinde 137 bin evi tek tek dolaşıp maske dağıtımını tamamlayacak.
DAĞITIM ORDUSU
Dağıtım için ekipler sabah saatlerinde Etiler Mahallesi’nde bulunan Mustafa Çetinkaya Stadı’nda bir araya geldi. İlk gün çalışmalarına Belediye Başkanı Ümit Uysal da katılırken çalışanlar, koruyucu kıyafetlerini giyip eldiven maskelerini takarken sosyal mesafe kuralını uygun olarak sıralandı.
YIKANABİLİR MASKE
Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, korona virüsle mücadelede maske takma zorunluğunu noktasına gelineceğini çok önceden tahmin ettiklerini söyledi. Dünyadaki gelişmeleri, verilen mücadeleyi yakından takip ettiklerini belirten Başkan Uysal, dünyada maske takan ülkelerin salgının kontrol altına almada ön plana çıktığını aktardı. Bu nedenle Muratpaşa’da herkese maske sağlayacak bir çalışmaya yaklaşık 10 gün önce başladıklarını aktaran Ümit Uysal, şunları söyledi:
“Hastalığın hızla yayıldığı ülkelerde, maske kullanılınca hastalığın nasıl kontrol altına alındığını gördük ve hemen arayışa girdik. Sürdürülebilir bir maske lazımdı. Sürekli kullan atla olmuyor. Bununla ekonomik ve lojistik olarak baş etmek imkansız. Yüzde 100 pamuklu kumaştan yıkanabilir, ütülenebilir bir maske üzerinde durduk. Bunun üretimiyle ilgili girişimde bulunduk. Şu anda da bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz de herkesin maske takmasının daha iyi olduğu noktasına geldi. Biz de hazırız. Bunu bir hafta içinde Muratpaşalılara yeteri kadar dağıtmak istiyoruz.”
EV EV DAĞITILACAK
Başkan Uysal, dağıtımın ev ev yapılacağının altını çizerken Muratpaşa sakinlerinin belediye ulaşmaları, talepte bulunmaları gibi bir durumun olmadığını dile getirdi. Maskelerin üçerli paketler olarak evlerin kapı kollarına asılacağını belirten Başkan Uysal, paketlerde maskenin nasıl kullanacağının da yazılı olduğunu dile getirdi. Başkan Uysal, ayrıca apartman girişine kapılara maske konulduğunu belirten sticker yapıştırılacağını da belirtti.
DAYANIŞMAYLA ATLATACAĞIZ
Başkan Uysal, konuşmasının ardından maske dağıtımı için kurulan özel ekiple birlikte Etiler Mahallesi’nde evlere maske dağıttı. Mahalle sakinleriyle balkondan konuşup sohbet eden Başkan Uysal, bu zor zamanların dayanışma içinde atlatılacağını söyledi. Ekiplerin maske bıraktığı 64 yaşındaki mahalle sakini Elif Çankaya, “Belediyeye teşekkür ediyorum. Çok güzel benim maskem yoktu. Allah razı olsun herkese sağlık diliyorum. Yalnız yaşıyorum. Dışarı çıkamıyorum. Hep evdeyim” diye konuştu.
BİR HAFTADA TAMAMLANACAK
Muratpaşa Belediyesi’nin maske dağıtım ekipleri bugün Etiler, Konuksever ve Dutlubahçe mahallerinde dağıtım yapacak. 55 mahallesi bulunan ilçede bugün yaklaşık 50 bin nüfusa sahip üç mahallede yapılacak dağıtımların ardından ekipler gelecek hafta sonuna kadar tüm Muratpaşa’da dağıtımları tamamlamış olacak.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa