Kapat
18 MART BULUŞMASI
18 MART BULUŞMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99’uncu yıldönümü dolayısıyla Antalya’daki şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti.   18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale...
18 Mart 2014 22:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99’uncu yıldönümü dolayısıyla Antalya’daki şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti.

 

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99’uncu yıldönümü dolayısıyla kentte çeşitli etkinlikler düzenlendi. Uncalı’daki Şehitlik’te mezarlara karanfil bırakan Prof. Dr. Mustafa Akaydın, şehit aileleriyle de öğle yemeğinde bir araya geldi. Başkan Mustafa Akaydın, daha sonra Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ile birlikte sırasıyla Türkiye Harp Malul Gazi ve Şehit Dul Yetimler ile Şehit Aileleri Gazileri ve Malulleri Yardımlaşma ve Dayanışma derneklerini ziyaret etti.

şehitlik

Başkanı Mustafa Akaydın, gazilere uzun ömür dilerken, “Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi. Güneydoğu bölgesinde PKK ile yaşanan savaşın en kirli savaş olduğunu belirten Akaydın, “Kendi vatandaşıyla savaşmak dünyanın en karanlık savaşıdır. Türk milleti olarak varlığımızı şehitlere, Atatürk’e ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Bunun minnetiyle yaşamamız gerekir” dedi. Başkan Akaydın, anı defterine düşüncelerini de aktardı.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa