Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
19 YILINI ANLATTI
19 YILINI ANLATTI
19 YILINI ANLATTI Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi’nin konuğu oldu. Hayata geçirdikleri projelerle ilgili bilgi veren Başkan Böcek, 19 yıldır bütün hizmetleri halkın desteği ve güveniyle gerçekleştirdiklerini...
6 Mart 2017 16:12
Font1 Font2 Font3 Font4

19 YILINI ANLATTI

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi’nin konuğu oldu. Hayata geçirdikleri projelerle ilgili bilgi veren Başkan Böcek, 19 yıldır bütün hizmetleri halkın desteği ve güveniyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Dostlar Meclisi Başkanı Erdoğan Kahya, her hafta konusunda uzman, kent dinamikleriyle bir araya geldiklerini belirterek, uzun yıllardır belediye başkanlığı yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

PROJELERİMİZLE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK

Başkan Muhittin Böcek, Antalya sevdası farklı meslek gruplarının bir araya gelmesiyle oluşan Dostlar Meclisi’nin konuğu olmaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Başkan Böcek, 19 yılda gerçekleştirdikleri vizyon projelerle Konyaaltı’nı, Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri haline getirdiklerini kaydetti. Başkan Böcek, “Antalya’da ilk kentsel dönüşümü Konyaaltı’nda yaptık. Yeni parklar, yaşam alanları, sosyal donatılar ile önceliklerimizi halkın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdik. Bölgemizin ihtiyaçlarından sonra 3’üncü dönemimizde belediye hizmet binasını yaptık” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK KONYAALTI’NDA

Konyaaltı’nda sosyal belediyecilik uygulamaları alanında önemli hizmetler yaptıklarını belirten Başkan Böcek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “7’den 77’ye bütün vatandaşlara farklı meslek alanlarında ücretsiz kurslar düzenliyoruz. Gıda ve Giyim Bankası, Engelli Merkezi, Beslenme ve Diyet Bölümü, Aile Danışma Merkezi, Evde Bakım Servisi gibi bir çok sosyal destek birimini Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM)’yle tek çatı altında topladık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kendilerine verilen ‘Konyaaltı Kart’ ile ücret ödemeden market alışverişlerini yapabilmekteler. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için 2 yeni kreş açtık. Türkiye’ye örnek olan ATM Park projesinin 2’ncisini gerçekleştirdik.”

muhittin böcek dostlar meclisi 1 001

YAŞLILAR KREŞİMİZ TAMAMLANDI

‘Bölgemizde bütün vatandaşlarımızı ilgilendirecek önemli projeler üretiyoruz’ diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, “Emekli vatandaşlarımız için ‘Emekli Kahvesi’ açtık. Gün boyu emekli vatandaşlarımız ücretsiz çaylarını içerek, vakit geçirebiliyor. Türkiye’de bir ilk olan ‘Yaşlılar Kreşi’ni tamamladık. Bu yıl içinde hizmete açıyoruz.

FUAR VE KONGRE MERKEZİ PROJESİ BAŞLADI

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nın Türkiye’nin en önemli fuarlarından biri haline geldiğine dikkat çekerek, “Çadırlarda başladığımız Kitap Fuarımızın 7’ncisini gerçekleştirdik. 8’inci Kitap Fuarımızı Pınarbaşı Mahallesi’nde yapımına başlanan Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. 3 bin 500 kişilik Kongre ve Fuar Merkezini bu yıl içinde hizmete açacağız. Hayata geçen ve devam eden projelerle ilgili bilgi veren Başkan Böcek, Dostlar Meclisi üyelerinin sorularını da cevaplandırdı. Daha sonra ise Antalya Dostlar Meclisi Başkanı Erdoğan Kahya, günün anısına Başkan Böcek’e plaket verdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa