Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
1923 ORMANI’NA FİDAN DİKTİLER
1923 ORMANI’NA FİDAN DİKTİLER
Akdeniz Üniversitesi öğrencileri “1923 Cumhuriyet Ağaçlandırma Projesi” ile fidan diktiler  Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Niyazi Demircan başkanlığındaki, Çevre Mühendisliği 1. ve 2. sınıf öğrencileri, TRT Lara...
4 Aralık 2015 19:32
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri “1923 Cumhuriyet Ağaçlandırma Projesi” ile fidan diktiler

 Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Niyazi Demircan başkanlığındaki, Çevre Mühendisliği 1. ve 2. sınıf öğrencileri, TRT Lara Kampı ile çamlık alan arasında kalan alana fidan diktiler.

Daha önce “1071 Projesi” ile kentin çeşitli yerlerine fidan diken Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, bu kez de  “1923 Cumhuriyet Ağaçlandırma Projesi” ile Antalya’nın yeşillenmesine katkı sağlıyorlar.

Türkiye’nin kuraklık ve erozyon ile ilgili büyük sorunlar yaşadığını söyleyen Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Niyazi Demircan, bütün bunların önüne geçebilmek için yeşillik açısından Türkiye’nin yeniden canlandırılması gerektiğini ifade etti. Bunun sağlanmasıyla sadece ülkenin yeşillendirilmesi değil, hem iklim, hem çevre hem de ekonomik açıdan kazanç sağlayacağına değinen Demircan, “Akdeniz Üniversitesi olarak gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için daha önce 1071 Projesi’ni gerçekleştirmiştik. Şimdi ise Cumhuriyetimizin kuruluşunu baz alarak planladığımız 1923 Projesi ile 1923 fidanı toprakla buluşturduk.”

Diğer kazanımlarının yanında öğrencilerin çevre bilinci kazanması açısından da bu tür projelerin son derece anlamlı olduğuna değinen Demircan, çevre gönüllüsü gençlerle ikinci dönem de yeni projeler gerçekleştireceklerini aktardı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa