Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
23 EVİ SOYDULAR
23 EVİ SOYDULAR
23 Ayrı Evden Hırsızlık ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na Muhalefet Suçundan 4 Şüpheli Yakalandı   İlimiz genelinde meydana gelen evden hırsızlık olayları ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince...
17 Mart 2017 19:44
Font1 Font2 Font3 Font4
23 Ayrı Evden Hırsızlık ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na Muhalefet Suçundan 4 Şüpheli Yakalandı
 
İlimiz genelinde meydana gelen evden hırsızlık olayları ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; Meydana gelen hırsızlık olaylarının akşam ve gecenin ilerleyen saatlerinde pencere demir korkuluklarının kesilerek yada PVC kapı ve pencereleri zorlayarak açmak suretiyle, tek katlı ikametlere veya zemin ve 1. katlarda bulunan evlere girildiği, çalınan malzemelerin kuyumculara, ev kurculara Yeşildere  mahallesinde değerinin altında satıldığı, ayrıca Altınova Düden Mahallesinde bir işyerine satıldığı tespit edilmiştir.
Bahse konu hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüphelilerin tespiti ve yakalanması amacıyla yapılan çalışmalarda, (A.Y.) isimli şahsın hırsızlık olaylarının şüphelisi olduğu, kendisinin çok sayıda hırsızlık suçundan kaydı bulunduğundan (M.G.) isimli şahsa rent a car’lardan araç kiralatmak suretiyle kiralık araçlarla hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.
(M.G.) isimli şahsın kiralamış olduğu araçların GPS kayıtları incelendiğinde değişik tarihlerde meydana gelen (18) adet evden hırsızlık olaylarının meydana geldiği evlerin yakın çevresinde olay tarih ve saatlerinde bulunduğu, hırsızlık olaylarına müteakipte Yeşildere., Doğuyaka ve Altınova Düden Mahallelerine gittiğinin tespit edilmesi üzerine, şüpheli şahıslar (A.Y.) ve (M.G.)’nin hırsızlık olaylarına devam edeceği değerlendirilerek, hırsızlık eylemlerinin tüm yönleriyle aydınlatılabilmesi ve olaya karışan başka şüphelilerin tespiti ve yakalanabilmesi için çok yönlü yapılan çalışmalar sonucunda; (A.Y) ve (M.G.) ile (T.K.), (U.Y.), (B.Y.) isimli şahısların bağlantıları olduğu tespit edilmiştir.
Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; (A.Y.), (U.Y.), (B.Y.) ve (T.K.) isimli şahıslar çok sayıda ziynet eşyası, elektronik eşya ve Müze Müdürlüğünce yapılan inceleme sonucunda Bizans, Roma, Hellenistik ve İslami dönemlere ait (32) adet bronz sikke ve (1) adet kurşun obje olduğu tespit edilen materyaller ile birlikte yakalanmışlardır. (M.G.) isimli şahsın ise askerlik hizmeti için askeri birliğine teslim olduğu tespit edilmiştir.
Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte 16 Mart günü (23) ayrı ikametten hırsızlık ve 2863 Sayılı Kanuna Muhalefet suçlarından adli makamlara sevk edilen şahıslardan (A.Y.), (U.Y.), (B.Y.) tutuklanmışlar, (T.K.) isimli şahıs Cumhuriyet Savcılığı7nca serbest bırakılmıştır.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa