Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
285 BİN KİŞİYE ÖZEL HAFTA
285 BİN KİŞİYE ÖZEL HAFTA
Antalya’da yaşayan 285 bin emeklinin haftası başladı. 30 Haziran Dünya Emekliler Günü kutlaması Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Sabah saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan az sayıdaki emekli, saygı...
30 Haziran 2015 22:41
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’da yaşayan 285 bin emeklinin haftası başladı. 30 Haziran Dünya Emekliler Günü kutlaması Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Sabah saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan az sayıdaki emekli, saygı duruşunda bulunup İstaklal Marşı okudu. Daha sonra anıta Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şubesi ve Antalya Kent Konseyi Emekli Meclisi’nin çelenkleri konuldu.

Törende konuşan Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şubesi Başkanı İbrahim Tezcan, 30 Haziran 1927 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli olduğunu, bu gün ve içinde bulunduğu haftanın da “Emekliler Haftası” olarak kutlandığını söyledi.

emekliler haftası

“Mazide müktedirken bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur” diyen Atatürk’ün devrim ve ilkelerinin bekçisi olmaya devam edeceklerini belirten Tezcan, Antalya’da 285 bin emekli yaşadığını, derneğe sadece 13 bin üyenin kayıtlı olduğunu söyledi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa