Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
3 bininci konteyner yeraltında
3 bininci konteyner yeraltında
3 bininci konteyner yeraltında Ürettiği 3 bininci yeraltı çöp konteynerini kardeş kent Girne’ye hediye eden Muratpaşa Belediyesi, ilçedeki 3 bininci konteyneri Kalekapısı’nda yeraltına aldı. Yerel yönetimde yenilikçi ve çağdaş çözümlerle...
23 Ekim 2017 11:48
Font1 Font2 Font3 Font4

3 bininci konteyner yeraltında

Ürettiği 3 bininci yeraltı çöp konteynerini kardeş kent Girne’ye hediye eden Muratpaşa Belediyesi, ilçedeki 3 bininci konteyneri Kalekapısı’nda yeraltına aldı.

Yerel yönetimde yenilikçi ve çağdaş çözümlerle hayatı kolaylaştıran Muratpaşa Belediyesi, 3 bininci çöp konteynerini Kalekapısı’nda yeraltına aldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Başkan Yardımcısı Cephaneci, 4’lü sistem olarak monte edilen yeraltı çöp konteynerinin hizmete alınmasına eşlik etti. Başkan Uysal, yeraltı çöp konteyner sisteminin turizm kenti Antalya’da yaşam standardının yükselişinin bir ürünü olduğunu belirterek, “Ürettiğimiz 3 binin konteyneri kardeş kentimiz Girne’ye göndermiştik şimdi Muratpaşa’da 3 bininci yeraltı konteyneri monte etmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Uysal, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederken Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına 3 bininci konteynerini yeraltına alınması dolayısıyla tatlı ikram etti.

3000 KONTEYNER 1 001

Muratpaşa Belediyesi’nin aynı zamanda patentine sahip olduğu yeraltı çöp konteynerleri Temizlik İşleri Müdürlüğü Atölyesi’nde üretiliyor. Adeta bir buzdağını andıran yeraltı sistemiyle daha fazla çöp depolama kapasitesi yaratılırken görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılıyor. Sistem özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantaj sağlıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken, site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor, çocuklarını güvenle oynayabileceği alanlar yaratıyor.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa