Kapat
’55 SANATÇI, 55 ESER’
’55 SANATÇI, 55 ESER’
Geçtiğimiz nisan ayında eski Barlar Sokağı’ndaki yeni yerinde hizmete açılan Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, ikinci sergi etkinliğinde Antalyalı sanatseverlerle yeniden buluştu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Antalya Kent...
3 Ekim 2014 22:13
Font1 Font2 Font3 Font4

Geçtiğimiz nisan ayında eski Barlar Sokağı’ndaki yeni yerinde hizmete açılan Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, ikinci sergi etkinliğinde Antalyalı sanatseverlerle yeniden buluştu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Antalya Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı ressam Salih Yön küratörlüğünde ’55 Sanatçı, 55 Eser’ adıyla gerçekleştirilen karma sergi Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve A.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadettin Sarı’nın da katıldığı törenle açıldı.

Antalyalı 55 sanatçıya ait, 55 eserin yer aldığı serginin amacını; ‘Farklı sanat kurumlarında sanat faaliyetlerini sürdürenleri aynı etkinlikte buluşturarak, öncelikle sanata ve sanatçıya sahip çıkmak, sanatçıların birlikteliklerini sağlamak, birlik ve beraberlik içinde kentimizin kültür sanatının gelişimine katkı koymak ve toplumun bu yönde aydınlanmasına öncülük etmektir” şeklinde açıklayan Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Başkanı Salih Yön, şöyle konuştu:

“Kentlerde yaşayan insanların uygar bir toplum olma yolunda ilerlemesine katkı koyan ve çağdaş bir toplumun temel ölçütlerinden olan sanat; bireylerin sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerini sağlayarak duyarlı, bilinçli, hoşgörülü, sağduyulu ve kendi ile barışık, kenti ile barışık bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlayan ve toplumu bir üst bilince ulaştıran, çağdaşlık ve uygarlık yolundaki en önemli aracıdır. Ancak sanatın gelişmesi için öncelikle bu işi yapanların kendilerini geliştirmeleri gerekiyor” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa