Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Bakana Side sorusu
Bakana Side sorusu
İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un cevaplandırması talebiyle verdiği soru önergesinde; Manavgat İlçesi Side Turizm Merkezi’ne “Yat Limanı ve Tekne İmal ve Çekek...
30 Ekim 2019 16:54
Font1 Font2 Font3 Font4

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un cevaplandırması talebiyle verdiği soru önergesinde; Manavgat İlçesi Side Turizm Merkezi’ne “Yat Limanı ve Tekne İmal ve Çekek Yeri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi istedi.

Feridun BAHŞİ Antalya Milletvekili Anayasa Komisyonu Üyesi

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Feridun BAHŞİ Antalya Milletvekili Antalya İli Manavgat İlçesi Side Turizm Alanı ve Side II Nolu Turizm Merkezi Kızılağaç Bölgesi 2.Etap Uygulama Planı bölgede memnuniyetle karşılanmaktadır. birlikte planın revize edilerek; “Yat Limanı ve Tekne İmal ve Çekek Yeri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” yeri ayrılması hususu, Bölge ve ülke turizmi için büyük fayda sağlayacaktır. Antalya Bölgesi ve civarında kayıtlı 5000 adet çeşitli boy ve cinste tekne bulunmaktadır. Antalya Serbest Bölge dışında sadece İlçede dağınık ve düzensiz tekne imal ve çekek yeri bulunmaktadır. Bu tesislerde bir yıl içinde yaklaşık 500 adet tekneye hizmet sunulabilmektedir. Manavgat Liman Başkanlığında kayıtlı 1607 adet tekne bulunmaktadır, bu tekneler ağırlıklı olarak turizm amaçlı ticari yatlar ile günübirlik yolcu tekneleridir. Manavgat Irmağında ve denizde yılda 500 bin turist günübirlik yolcu tekneleri ile gezi yapmaktadır. Bu denli yoğun tekne trafiğinin olduğu ilçede, bu teknelere son derece ilkel şartlarda hizmet verilmektedir. Yoğun turizm faaliyeti dikkate alındığında bu bölgenin yat turizmi ihtiyacı ancak modern tesislerle karşılanabilir.

Buna göre;
1- Kızılağaç Bölgesi 2.Etap Uygulama İmar Planında gerekli revizyonun yapılarak Yat Limanı ve Tekne İmal Çekek Yeri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yeri ayrılması konusunda bir çalışmanız var mıdır?
2- Bu konuyla ilgili çalışmanız varsa ne zaman hayata geçirmeyi planlamaktasınız?YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa