Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
AK PARTİ SERİK’TE KOORDİNASYON MERKEZİ AÇTI
AK PARTİ SERİK’TE KOORDİNASYON MERKEZİ AÇTI
AK PARTİ’DE İLÇE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞLARI DEVAM EDİYOR   AK Parti’de ilçe seçim koordinasyon merkezleri açılışları hızla devam ediyor. Muratpaşa, Aksu, Kepez, Konyaaltı ve Kemer’in ardından Serik’te de SKM...
21 Mayıs 2018 08:49
Font1 Font2 Font3 Font4

AK PARTİ’DE İLÇE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞLARI DEVAM EDİYOR

 

AK Parti’de ilçe seçim koordinasyon merkezleri açılışları hızla devam ediyor. Muratpaşa, Aksu, Kepez, Konyaaltı ve Kemer’in ardından Serik’te de SKM açılışı geniş bir katılımla gerçekleşti.

 

Serik ilçe SKM açılışına AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İlçe Başkanı Hasan Kozan ve İlçe Belediye Başkanı Ramazan Çalık’la birlikte çok sayıda teşkilat mensubu katılım sağladı.

Açılışta konuşan AK Parti Antalya İl Başkanı Taş 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin kazanımlarını yıkmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceklerini belirterek “ Bizim AK Parti olarak 16 yılda ülkemize kazandırdığımız yatırımların kıymeti ne yazık ki muhalefetin adayları tarafından hala anlaşılamamış gözüküyor. Bugün Cumhur İttifakımızın karşısına çıkan adaylar milletimizin gözü önünde bu kazanımlarımızı rahatça yakıp yıkmaktan bahsediyorlar. Bu yatırımların gerçek sahibinin milletimiz olduğunu bir kez daha bu vesile ile hatırlatmak isterim. Bugün milletimizin kazanımlarını yıkmaktan bahsedenlere şaşırmıyoruz. Çünkü cumhuriyet tarihi boyunca bu millet ne zaman dik dursa şahlansa bir yıkım ekibi devreye giriyor. İdamlarla, darbelerle ve türlü kirli oyunlarıyla ülkemizin önüne engel oluyorlar. Ancak bu oyunlara milletimiz 15 Temmuz’da liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak büyük bir mesaj verdi. Milli iradesine sahip çıkan milletimiz bu yakıp yıkacak zihniyete bu ülkeyi asla teslim etmeyeceğini gösterdi. İnşallah 24 Haziran seçimlerinde Serik’ten Antalya’dan güçlü bir destekle Cumhurbaşkanımızı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başkanı yapacağız” dedi.

SERİK SKM 1

Milletvekili İbrahim Aydın ‘da konuşmasında Türkiye’nin 24 Haziran’da daha güçlü bir yönetim için yine evet diyeceğini belirterek “Türkiye yine tarihi bir seçime gidiyor. Yıllardır güçlü bir yönetime ihtiyaç duyan ülkemiz yeni yönetim sistemi ile bu güçlü yönetime kavuşuyor. Güçlü bir meclis ve güçlü bir irade ile artık milletimizin iradesi yönetimde kayıtsız şartsız temsil edilebilecek. Koalisyonlarla, kavgalarla, türlü bürokratik engellerle adım atamayan ülkemizi inşallah 24 Haziranda bu sorunlarından kurtaracağız. 16 yıldır milletin gönlünde taht kuran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’yi hep birlikte şahlandıracağız. Antalya’da yine ilçe ilçe, mahalle mahalle teşkilatlarımızla birlikte çalışarak yeni başkanlık sistemi ile ülkemizin neler kazanacağını anlatacağız. Referandumdan sonraki saha çalışmalarımızda her toplantımızda yeni anayasa ve yeni yönetim sistemini vatandaşlarımıza en iyi şekilde anlattık. Antalyalı hemşerilerim 24 Haziran seçiminin ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Bu seçimde sadece ülkeyi yönetecek bir ismi seçmeyeceğimizi çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.

 

İSTİKRAR OLMADAN HUZUR VE BARIŞ OLMAZ

Türel ise açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin AK Parti iktidarı dönemindeki gelişimine dikkat çekerek, “Şöyle bir son 15 seneye baktığımızda ülkemiz, Serik’imiz, Antalya’mız nereden nereye geldi. Bunu çok iyi idrak etmemiz lazım. Ekonomimizin 3.5 kat büyüdüğü bir ülkedeyiz. Bütün dış dünya küresel güçlerin ayağımızı bağlamaya çalışmasına rağmen dimdik ayakta duran bir Türkiye ve büyüme hızında dünyanın ikinci büyük ülkesi olan bir Türkiye. Ve Avrupa Birliği’ne baktığımızda, G20 ülkelerine baktığımızda Dünya birincisi olan bir Türkiye. Bu nasıl oluyor? Bir kere tabi ki bu öncelikle istikrar sayesinde oluyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği işte bu istikrarın temelini oluşturuyor. İstikrar olmadığı takdirde huzur ve barış olmaz” diye konuştu.

Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin, gelişmesini istemeyenlerin hep olduğunun altını çizen Türel, şunları söyledi: “Ama biz bütün bu sorunları sizlerin birliği beraberliği ile milletimizin dimdik ayakta durmasıyla aşmışız. Malazgirt’te, Çanakkale’de destan böyle yazılmış, 15 Temmuz’da destan böyle yazıldı, Afrin’de destan böyle yazıldı. Şimdi önümüzde çok önemli bir imtihan daha var. Tabi görüyorsunuz yedi düvel birleşmiş bir tek şeyin peşinde. Bu ülkenin başından Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti iktidarını uzaklaştırmak. Tek hedef bu. Neden? Çünkü bu iktidar sayesinde Türkiye kat be kat büyüdü. Gelişti. Refahı arttı. Sorunlarımız yok mu, tabi ki var ama o sorunları da çözecek tek lider var o da Recep Tayyip Erdoğan. İşte onun için bu ülkenin başında cumhurbaşkanımızı istemiyorlar.”

BAŞARAMAYACAKLAR

Başkan Türel şöyle devam etti: “24 Haziran’daki yarış kimin cumhurbaşkanı olacağı yarışı değil. 24 Haziran’daki yarış, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması veya onu cumhurbaşkanı yaptırmama mücadelesi. Çünkü bu ülkeyi teslim almak isteyenler çeşitli tezgah, kumpas ve oyunlarla seferber oldular. Önce 3 tane ağaç söküldü diye, kesilmedi bile, söküldü, büyük bir çevre katliamı yapılıyormuş gibi Gezi Olayları adı altında toplumsal bir ayaklanma başlatmaya kalktılar. Biz zannettik ki çevre eylemi yapıyorlar arkasından bir baktık, üçüncü köprü, üçüncü havaalanı yapılmasın, bunlar çıktı. Dert başkaymış. Başaramadılar. Arkasından baktık, 17-25 Aralık senaryosu yargı darbesi ile yine AK Parti’nin iktidardan uzaklaştırılmaya çalışılması ile ilgili tezgahlar… Yine başaramadılar. Toplumsal ayaklanmayı denediler, olmadı. Yargı darbesini denediler, olmadı. Bu sefer de ordu ile darbe yapmak istediler, milletin almış olduğu silahlarla, tanklarla, toplarla, tüfeklerle o namluları millete çevirerek darbe yapmaya kalktılar ama bu millet o tanklara toplara tüfeklere göğsünü siper etti onlara yine fırsat vermedi. İşte böyle bir büyük millet sayesinde ayakta duruyoruz. Sizler sayesinde ayakta duruyoruz.”

 

EKONOMİ OYUNU

Tezgahın yine aynı olduğuna dikkati çeken Türel, “Seçmen tercihlerini etkileyen en önemli faktör nedir, ekonomi. Şimdi ekonomi darbesiyle seçim öncesinde manipülasyon yapmaya çalışıyorlar. Dolar’ı zıplatıyorlar, Euro’yu hoplatıyorlar. Vatandaşın cebindeki paranın riske girdiğini hissettirmeye çalışıyorlar. Şimdiki yeni oyunlar bunlar. Ama bu millet bu oyunları da yemeyecek. Çünkü bunların gelip geçici olduğu biliniyor. Bu oyunlar öyle sürdürülebilir olmuyor. Bu millet sandıkta öyle bir tokat vuruyor ki, bugün 4.5 lira dolar AK Parti iktidara geldiğinde seçimin ertesi günü 3.5’a düşecek bu millet bunu çok iyi biliyor. Bunların hepsi manipülasyon, hepsi tezgah, hepsi kumpas. Dert AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı ülkenin başından uzaklaştırmak. Ama Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının derdi ne? Bu milleti kalkındırmak. Bu milletin kalkınmasını istemeyenler şimdi yeniden bu oyunları kuruyorlar. Cumhurbaşkanımız çok güzel söylüyor. Nasıl ki Gezi’de başaramadınız, 17-25’te başaramadınız, 15 Temmuz’da başaramadınız, 24 Haziran’da da başaramayacaksınız diyor sayın Cumhurbaşkanımız” şeklinde konuştu.

 

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

“24 Haziran seçimleri bu ülkeyi teslim etmek isteyenlerle, bu ülkeyi teslim etmek istemeyenler arasındaki bir mücadeledir” diyen Başkan Türel, “AK Parti bu ülkeyi teslim etmeyecektir. Biz bu milletin birliği ile beraberliği ile hep bu oyunları bozduk. İnşallah 24 Haziran’da bu oyunları bozacağız. Tabi bunun için çok çalışmak gerekiyor. Gece gündüz uyumadan çalışmak gerekiyor. Çünkü son pişmanlık fayda vermez. AK Partili kadrolar iş başında olmadığında 2009-2014 arasında Antalya’da ben yaşandığını çok güzel gördünüz. Bir tane çivi çakmadılar. Laylaylomla belediyecilik yapmaya kalktılar. Şimdi bakıyorsunuz başta Serik’imiz Antalyamız her yerde maşallah ihya ve inşa faaliyetleri, imar faaliyetleri sorunlar çözülüyor.  Bu sorunları çözen sizsiniz. Sizler bizleri göreve getirmeseydiniz, bizleri bu uyumlu beraberliklerini sağlamasaydınız biz hala bu sorunları çözemeden bekliyor olacaktık. Biz sizlerin hizmetkarı olarak bu görevleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türel, Antalya’da 24 Haziran seçimleriniYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa