Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
AK PARTİ’YE KATILDI
AK PARTİ’YE KATILDI
CHP Büyükşehir ve Kapez Belediye Meclis Üyesi CHP’li Süleyman Acar, CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçti. 29 Mart yerel seçimlerinde CHP Kepez belediye meclis üyesi olan ve  Büyükşehir Belediye Meclisi’ne seçilen...
4 Mart 2016 14:21
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Büyükşehir ve Kapez Belediye Meclis Üyesi CHP’li Süleyman Acar, CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçti.

29 Mart yerel seçimlerinde CHP Kepez belediye meclis üyesi olan ve  Büyükşehir Belediye Meclisi’ne seçilen Acar, Partisi’nden istifa etti. Acar’ın istifasının ardından 103 kişilik Büyükşehir Belediye Meclisi’nden CHP’nin sandalye sayısı 26’ya geriledi. Büyükşehir Meclisi’nde Ak Parti’nin  53’ MHP’nin ise 22 sandalyesi bulunuyor.

Süleyman Acar yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

Geçmiş dönemlerde, eğitim hayatımda ülkemizin milli değerleri olgusu çizgisinde farklı siyasi görevlerde bulunarak, ülkemizin siyasetine katkı sağlamaya çalıştım.

Büyük bir heyecan içinde, yaşadığım ve ticaret yaptığım Antalya’da, hemşerilerime hizmet edebilmek için Cumhuriyet Halk Partisinden 2014 yerel seçimlerinde meclis üyesi aday adayı oldum. Seçim sonrası hemşerilerimin desteği ile Büyükşehir ve Kepez Belediye meclis üyeliği görevine geldim. Geçmiş 2 yıllık süre zarfında, milli değerlerimiz ile sorunu olmayan her yurttaşımıza kapılarımı açtım. Siyasetin temel olgusu hizmettir, felsefesinden yola çıkarak, Antalya’mıza hizmet konusunda elimden geleni yapmaya çalıştım. Ancak, yerel bir siyasetçi olsam da, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bir yurttaş olarak, Selçuklu ve Osmanlıdan kalan milli miras ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler felsefesinde olan birisi olup, mensubu olduğum siyasi partinin ulusal izlediği siyaset, şahsımı son derece rahatsız etmektedir. Benim için olmazsa olmaz olan bu değerlere ters düşen anlayış, siyasi kurumumu değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinde gördüğüm en büyük yanlış kendi değerlerine sahip çıkamayan bir Genel merkez yapısı ve daha da elim bir durum olan milli değerlerimizin çizgisinden tamamıyla çıkmasıdır.

süleyman acar (2)

Ülkemizi ve komşularımızı ilgilendiren, devletimizin terör örgütü olarak ilan ettiği PYD’ye, CHP Genel Başkanının o örgüt vatanını kurtarmak isteyen bir oluşumdur, PYD Terör örgütü değildir, demesi kabul edilecek sözler değildir. Yine kabul edilemez diğer bir vahim olay, CHP Genel Başkan Yardımcısının ve bir CHP milletvekilinin masum insanları hunharca katleden teröristin cenazesine katılarak, siyasi emelleri uğruna, ülke bütünlüğünü tehdit eden unsurları hiçe saymalarıdır. Son zamanlarda da, yıllarca doğusundan, batısına güneyinden, kuzeyine TEK BAYRAK, TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK DEVLET olgusunu hazmedemeyen iç ve dış düşmanlara açıkça destek veren, meclis içinde grubu bulunan malum siyasi partiye, CHP nin destek verici nitelikteki açıklamaları, benim için bardağı taşıran son damla olmuştur. İşte tüm bu unsurları değerlendirdiğimde, verdiğim karar, mensubu bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisinden istifa olmuştur.

Bundan sonraki siyasi yaşamıma, Dünya’ya bakış açımı tam anlamıyla temsil eden Adalet ve Kalkınma Partisinde devam etme kararı aldım. Aynı şevk ve azimle Ülkemize, İlimize ve İlçemize hizmet edeceğimi belirtmek isterim.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa