Kapat
AKAYDIN GAZİANTEPLİLERLE BULUŞTU
AKAYDIN GAZİANTEPLİLERLE BULUŞTU
CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Gazianteplilerle buluştu. Başkan Adayı Akaydın,  son yıllarda yaptığı en önemli etkinliklerin başında Anadolu Kültürleri Festivali olduğunu söyledi.    CHP Antalya...
27 Mart 2014 18:21
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Gazianteplilerle buluştu. Başkan Adayı Akaydın,  son yıllarda yaptığı en önemli etkinliklerin başında Anadolu Kültürleri Festivali olduğunu söyledi. 

 

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Gaziantep İslahiyeliler Derneği’nin Ramada Otel’de düzenlediği kahvaltıda Gazianteplilerle buluştu.

CHP Meclis Üye adaylarının da de katıldığı kahvaltıda konuşan Akaydın, “ Anteplilerin benim yaşamımda özel bir yeri var. Üniversite yıllarımda folklorla uğraşıyordum, Antep oyunları oynuyordum. Antep’e gidip gelişlerimde tarihinden çok etkilendim” sözleriyle Antep ve Anteplilere verdiği önemi anlattı.

BÜTÜN KÜLTÜRLERİN BİR ARADA OLMASI

Başkan Adayı Akaydın, son yıllarda yaptığı etkinliklerin en önemlileri arasında Anadolu Kültürleri Festivali bulunduğunu belirterek “Burada hemşeri derneklerinin katkısı çok büyük oldu. Amacımız bütün hemşerilik kültürlerini kardeşçe bir araya getirmek. Buna yönelik çabalarımızın Antalya’nın kent kimliğine, kent kültürüne büyük katkı sunduğunu düşünüyorum” dedi.

İNSAN ODAKLI PROJELER

Belediye Başkanlığı döneminde her şeyden önce insan odaklı projeler yaptıklarını vurgulayan Başkan Adayı Akaydın,” Büyük projeler gerçekleştirdik. Ama insana yönelik, insana dokunan önemli projelere de imza attık. Bunlardan Çıraklık Eğitim Merkezi, Hasta Yakınları Bakımevimiz ve ücretsiz cenaze hizmetlerine yönelik düzenlemelerimiz. Cenaze evlerine yiyecek içecek gönderilmesi, din adamı temin edilmesi, mezarlıkların, camilerin temizlenmesi gibi hizmetler bizim övündüğümüz çalışmalar. Engellilere ve kadınlara yönelik yaptığımız hizmetler, Atatürk Kültür Merkezleri’nde yoksul çocuklara verdiğimiz hizmetler, üniversite öğrencilerine dağıttığımız çorba, kalorili ekmek, her gün çocuklara dağıttığımız süt, çocuk ağız ve diş sağlığı merkezleri ve daha birçok insan odaklı proje gerçekleştirdik. Hepsiyle gurur duyuyorum ”dedi.

AKAYDIN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Dernek Başkanı Ömer Demir de ülkeyi ileriye götürmek daha fazla bir araya gelmek gerektiğini belirterek, Anadolu Kültür Festivali ile Anadolu derneklerine Mustafa Akaydın ve ekibinin çok büyük desteği olduğunu söyledi. Demir, derneğin ve Gazianteplilerin sorunlarına gösterdiği duyarlılık ve katkılarından dolayı Başkan Adayı Akaydın’a teşekkür plaketi sundu.

 



YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa