Kapat
Akaydın: “Ulaşım esnafının her zaman yanında oldum”
Akaydın: “Ulaşım esnafının her zaman yanında oldum”
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, beş yılık görev süresinde ulaşım esnafının her zaman yanında olduğunu belirterek, “Antalya halkına kaliteli bir ulaşım sağlamak için çalıştım. Kaliteli ulaşımı esnafımızla birlikte...
19 Mart 2014 12:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, beş yılık görev süresinde ulaşım esnafının her zaman yanında olduğunu belirterek, “Antalya halkına kaliteli bir ulaşım sağlamak için çalıştım. Kaliteli ulaşımı esnafımızla birlikte yapacağız” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi üyeleriyle buluştu. Ulaşım esnafının yoğun ilgi gösterdiği Başkan Mustafa Akaydın, yapılan Ulaşım Master Planı sonrasında Antalya’da yakın gelecekte raylı sistem ve metronun öngörülmediğini belirterek, “2030 yılına kadar Antalya’nın raylı sisteme ihtiyacı yok. Bazı hatlarda tercihli otobüs yolları yapılabilir. Antalya’da mevcut raylı sistem yanlış bilgiler ışığında yapıldı” dedi.

HALK KIRMIZI OTOBÜSLERDEN MEMNUN

Başkan Akaydın, raylı sistem yapılırken taşıyacağı yolcu sayısının abartıldığına dikkat çekerek, “Raylı sistemle ayda 1,5 milyon yolcu taşıyacağı planlanmış. İlerleyen yıllarda bu rakam 3,5 milyona çıkıyor. Bu kadar insanı taşıması mümkün değil. Dünya’nın da en pahalı raylı sistemini yaptılar. Kilometre başına 15 milyon avro. Türkiye’de birçok şehir kilometresini 5 milyon avro’ya yaptırdı.  Siyasi rakiplerim kırmızı otobüs ve aktarmalı ulaşımı kaldıracağını söylüyor. Bu mümkün değildir. Halkımız kırmızı otobüslerden çok memnun” diye konuştu.

ESNAFLA BİRLİKTE ÇALIŞTIK

Mustafa Akaydın, ulaşım esnafının her zaman yanında olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hiçbir zaman ulaşım esnafından bazı derneklere yardım yapılması konusunda baskı unsuru oluşturmadım. Ulaşım planlaması yaparken, esnafımızla birlikte çalışma yaptık. Halkımıza kaliteli ulaşım olanakları sağlamaya çalıştık. Bunu yaparken esnafımızla birlikte yaptık.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, ulaşım esnafının da sorunlarını dinleyerek, esnafın sorularını cevaplandırdı.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa