Kapat
Akdeniz Belediyeler Birliğinden YÖREKS’e Tam Destek
Akdeniz Belediyeler Birliğinden YÖREKS’e Tam Destek
Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Keçiborlu Belediyesinde, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü Başkanlığı’nda gerçekleşti. Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü Başkanlığı’nda gerçekleşti. Toplantıya, Kepez...
1 Ekim 2014 12:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Keçiborlu Belediyesinde, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü Başkanlığı’nda gerçekleşti.

Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü Başkanlığı’nda gerçekleşti.

Toplantıya, Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Elmalı Belediye Başkanı Av. Ümit Öztekin, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, Keçiborlu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak ve Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu katıldı.
 
Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı, beş gündem maddesiyle başladı. Birliğe bağlı belediyelerin, vatandaşlara daha iyi hizmet vermeleri açısından, 2015 yılı taslak çalışmaları ve bütçe tasarısı görüşüldü.

Belediyelerin hizmet kalitesi artacak

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü 3.kez düzenlendiği Encümen toplantısında yaptığı konuşmada, “Yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili istişarelerimizi sürdüreceğiz ve Belediyeler birliği olarak önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağız. Yeni dönem bütün hız ve heyecanıyla devam ediyor ve belediyeler birliğimiz çalışıyor. Belediyeler birliğimizin çalışmaları, belediyelerimizin hizmet kalitesini artırmak içindir.” dedi.

Tam destek

Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısında (YÖREKS)’e tam destek kararı aldıklarının altını çizen Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, “Akdeniz Belediyeler Birliği olarak yöresel ürünlerin sergilendiği bunun yanında patentli coğrafi işaret almış olan ürünleri bir araya getiren, hem Antalya turizmine büyük katkı veren Türkiye’deki kültürel zenginliği ortaya seren, fuarımıza ve (YÖREKS) fuarımızın düzenleyicisi Ali Çandır ve Ticaret Odasına destek verme kararı aldık.” ifadesini kullandı.

Antalya ve YÖREKS için tam katkı

Tütüncü konuşmasının devamında, “Akdeniz Belediyeler Birliği Bölgedeki 45 tane Belediye Başkanlarının ve meclis üyelerinin oluşturmuş olduğu bir birliktir. Isparta, Burdur ve Antalya’da hem de Fethiye ilçemizde çok önemli bir güçtür. Biz Akdeniz Belediyeler Birliği olarak, (YÖREKS) fuarımıza tam destek kararı aldık. Katılım noktasında ve Belediye Başkanlarımızın bölgesinde üretilen yöresel ürünlerle ilgili pazar arayışına ve ihtiyacına bir cevap bulmaları bakımından, burada yer almalarını arzu ettik ve istedik. Antalya ve YÖREKS için çok önemli bir katkı olarak düşünüyoruz.” dedi.

Ticaret Borsamıza ve Ali Çandır beye ileteceğiz

Hakan Tütüncü konuşmasını şöyle sonlandırdı, “22 Ekim’de düzenlenecek olan fuarımızda Belediyeler Birliğimizin genel sekreterliği bölge Belediye Başkanlarıyla çok kapsamlı görüşmeyi yapmak suretiyle, bu çalışmamızı en üst seviyeye çıkarmaya gayret gösterecek. Gönül istiyor ki YÖREKS’in bir Dünya markası haline gelmesi ve bizde bu arzumuz istikametinde gerekli çalışmayı ve gayreti Ticaret Borsamıza ve Ali Çandır beye ileteceğiz.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa