Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
CLK’DAN KESİNTİ AÇIKLAMASI
CLK’DAN KESİNTİ AÇIKLAMASI
Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Kepez ilçeide 31 Aralık 2016 tarihinden bu yana devam eden elektrik kesintileri ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, sorunun en kısa sürede çözüleceği belirtildi.  Akdeniz...
6 Ocak 2016 23:30
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Kepez ilçeide 31 Aralık 2016 tarihinden bu yana devam eden elektrik kesintileri ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, sorunun en kısa sürede çözüleceği belirtildi. 

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürü Murat Yiğit imzasıyla yayınlanan açıklama şu şekilde;

Son günlerde hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte artan elektrik talebine bağlı olarak özellikle Kepez İlçemizde yoğun arızalar meydana gelmiştir. Vatandaşlarımızın oluşan elektrik kesintileri nedeniyle yaşadığı sıkıntılar ve haklı tepkileri üzerine kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Antalya iklimsel özellikleri ile Türkiye’de en fazla göç alan şehirler arasında yer almaktadır. Kentimiz son 4 yılda nüfus artışı yaşayan iller içerisinde ilk 3’e girmiştir. Sürekli nüfus artışı yaşanan kentimizde elbette elektrik tüketimi de yoğun olarak artmıştır. Elektrik tüketiminin artmasıyla özellikle Kepez ilçemizin bazı mahallelerinde yaşanan elektrik kesintileri 1980’li yıllarda tesis edilen 6.3 kVolt elektrik şebekesinde meydana gelmiş, aynı hat üzerinde 7 farklı noktada meydana gelen arıza üst üste birkaç gün kesintilere sebebiyet vermiştir. Acil ve geçici çözümleri devreye sokmak sebebi ile de kesinti yapılmak zorunda kalınmıştır. Kalıcı çözüm zaten 2016 yılı yatırımı kapsamında Şubat ayında planlanan yatırım çalışması bu arıza sebebiyle hemen başlatılmıştır, birkaç gün içerisinde tamamlanacaktır. Antalya genelinde bugüne kadar yapılan yatırımlar 2016 yılında da artan bir tempo ile devam edecektir. 

Dağıtım bölgemizde ki eski tesislerin yenilenmesi ile ilgili tüm planlamalarımız yapılmış ve yıllara sari olarak aşama aşama yapılacaktır. Öngörülme şansı olmayan bu tip arıza durumlarından dolayı müşterilerimizden anlayış ve sabır beklemekteyiz. 

Arıza ve çağrı merkezlerindeki 750 personelimizle 7/24 hizmet veren ekiplerimize 186 üzerinden ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Şirketimiz, halkımızın desteği ve anlayışıyla yine halkımızın beklentilerine en kısa vadede, en uygun koşullarda hizmet vermeye devam edecektir.

Yukarıda ifade ettiğimiz nedenlerden ötürü son günlerde yaşanılan elektrik kesintilerinden dolayı özür dileriz.

Saygılarımızla,YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa