Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
AKMEK ürünleri Yörex’te sergilendi
AKMEK ürünleri Yörex’te sergilendi
Kepez Belediyesi’nin meslek edindirme kurslarına katılan kadınların ürettiği el emeği ürünler, Antalya Yöresel Ürünler Fuarı’nda sergilendi.   Antalya Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Kepez Belediyesi’nin meslek edindirmeye yönelik kurslarına katılan kadınların...
14 Ekim 2015 15:48
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi’nin meslek edindirme kurslarına katılan kadınların ürettiği el emeği ürünler, Antalya Yöresel Ürünler Fuarı’nda sergilendi.

 

Antalya Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Kepez Belediyesi’nin meslek edindirmeye yönelik kurslarına katılan kadınların el emekleri sergilendi. Sakarya Parkı’ndaki AKMEK Kurs Merkezi personeli, öğretmenleri ve kursiyerlerinin katıldığı fuarda, iğne oyası, patik, kadın giyim, resim, ahşap boyama, takılar, hurç dikimi, keçe gibi ürünler, fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

 

AKMEK’li kadınlar mutlu

 

Tüm fuarlarda yer almak isteyen Kepezli kadınlar, el emeği göz nuru çalışmalarının kendilerine olan kazanımlarını da vatandaşlarla paylaşıyor. Bu kurslar sayesinde ev ekonomilerine katkı sağlarken, özgüven de kazanan Kepezli kadınlar, Antalya’nın Türkiye çapında marka değeri olan fuarında yer almaktan da mutlu oldu.

 

Sabit satış noktaları olacak

 

Bundan sonraki hedeflerinin AKMEK kursiyerlerinin ürünlerini sergileyip, satabilecekleri merkezler oluşturmak olduğunu duyuran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilk noktanın da şehir parkı halini alacak olan Dokuma Fabrikası olacağını söyledi. Kepezli kadınların el işi ürünlerinin tüm Antalyalılarla buluşturacaklarını belirten Tütüncü, “Hayata kazandırmak için çalıştığımız Dokuma alanımız, büyük bir şehir parkı halini alıyor. Antalya’nın çeşitli yerlerinden gelen insanların kültür ve sanatla buluştuğu, dinleneceği bir yer halini alıyor. İşte bu mekan içinde de AKMEK’teki hanım kardeşlerimizin ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri bir mekanı hizmetine sunuyoruz. Hep birlikte daha aydınlık yarınlara yürüyeceğiz.” diye konuştu.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa