Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
AKPARTİ İL BAŞKANI SÜMER’DEN REFERANDUM SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ
AKPARTİ İL BAŞKANI SÜMER’DEN REFERANDUM SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ
AKPARTİ İL BAŞKANI SÜMER’DEN REFERANDUM SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ Öncelikle bu referandumun galibi Türkiye’dir. Bu saatten sonra Yeni Türkiye’yi konuşacağız. Yeni Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal parametrelerinin çok daha verimli ve anlamlı...
17 Nisan 2017 16:26
Font1 Font2 Font3 Font4

AKPARTİ İL BAŞKANI SÜMER’DEN REFERANDUM SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ

Öncelikle bu referandumun galibi Türkiye’dir. Bu saatten sonra Yeni Türkiye’yi konuşacağız. Yeni Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal parametrelerinin çok daha verimli ve anlamlı olacağına inşallah hep birlikte şahit olacağız.

    Hepinizin bildiği gibi bu referandum bir siyasi parti seçimi değildir. Değerlendirmeyi de benzer özellikleri barındıran 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi baz alınarak yapmak durumundayız.

    2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye genelinde %  51.79 olan oy oranı Antalya’da %41 rakamındaydı.  Pazar günü yapılan referandumda Türkiye geneli % 51.18 Antalya ise % 41 olmuştur. Bu rakamlar gösteriyor ki 2014 yılında cumhurbaşkanlığı seçimleri sonucu ile Pazar günü yapılan halk oylaması sonucu çok yakın oranlara tekâmül etmektedir.

   Antalya her seçim ve her referandumda makası gittikçe daraltıyor. Ancak Antalya’yı değerlendirirken bazı özel durumlarında referanduma olumsuz yansıdığını görebiliyoruz.  Parti olarak çok iyi olduğumuz yerlerde referandum da arzu ettiğimiz sonuçların çıkmadığını biliyoruz.

    Özellikle Antalya’nın lokomotif sektörleri olan tarım ve turizm kesiminde yeni sistemi anlatırken onlar bizlere yaşadıkları geçici sorunları yansıttılar. Oysa bu sektörlerde yaptığımız çok ciddi çalışmaların semeresini bu kardeşlerimiz yeni sistemde çok daha hızlı bir şekilde alacaklar. Önümüzde bizi bekleyen çok güzel günler var. Bunu bizler biliyoruz.

    Elbette bazı detayları da paylaşmamız gerekir. Örneğin geçtiğimiz dönem kaybedilen 5 yılı telafi etmek uğruna Antalya’nın her yerine hizmet götüren adeta şehri şantiyeye çeviren bir Büyükşehir Belediyemiz var. Vatandaşımız hizmet bitince Allah Razı olsun diyor ancak o süreçteki geçici rahatsızlıkları de çekmek istemiyor.

   Bizler ülkemizin ve Antalya’nın geleceği için baştan sona hizmetler yapıyoruz.  Bu hizmetler ilerde çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Bu koşulları değerlendirdiğimizde alınan sonucu makul bulmakla beraber elbette bir özeleştiri de yapacağız.

    Sonuç olarak Antalya’daki takım kaptanımız Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bakan gibi adeta değil sahada mahalle başkanı gibi süreci halka anlattı. Teşkilatımızın her kademesinde kardeşlerim gece gündüz çalıştı. Yeni sistemde hayır oylarını veren kardeşlerimiz ilerleyen günlerde her anlamda olumlu gelişmeleri yaşadıkça evet oyları verenlere teşekkür edeceklerinden en küçük bir endişemiz dahi bulunmuyor. Sonuç olarak Antalya 580 bin evet oyuyla yeni sisteme destek verdi. İnşallah bu destek ile,“Evet” ile Türkiye çok şey kazanacak.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa