Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ALANYA’DA BARİYER PROTESTOSU
ALANYA’DA BARİYER PROTESTOSU
ALANYA Balıkçılar Kooperatifi tarafından iskele boyunca konulan bariyerler bölge turizmcilerinin de katılımıyla insan zinciri oluşturularak protesto edildi. Alanya İskele bölgesinde Alanya Balıkçılar Kooperatifi tarafından güvenlik amacıyla monte edildiği söyleyen bariyerler...
18 Mayıs 2015 14:39
Font1 Font2 Font3 Font4

ALANYA Balıkçılar Kooperatifi tarafından iskele boyunca konulan bariyerler bölge turizmcilerinin de katılımıyla insan zinciri oluşturularak protesto edildi.

Alanya İskele bölgesinde Alanya Balıkçılar Kooperatifi tarafından güvenlik amacıyla monte edildiği söyleyen bariyerler haftalardır kaldırılması yönünde protestolara sahne oluyor. Son yapılan insan zinciri yürüyüşüne ise Alanyalı turizmcilerden de destek geldi. 15 kadar turizmcinin katıldığı yürüyüş sonunda yaklaşık 100 kişilik grup İskele önünde açıklama yaptı.

Halka ve turizme açık alanların işgal edilmemesi yönünde tepkilerini göstermek için protestoya katıldıklarını söyleyen turizmciler adına bir açıklama yapan Gülçin Güner, Alanya turizminin çıkarları doğrultusunda şahsi olarak bariyer protestosuna katıldıklarını söyledi. Güner, “Aramızda otelci, acenteci yani turizmden ekmek yiyen insanlar var. Bizler, Alanyalı turizmciler olarak protestolara destek vermek istedik. Bu eylem Alanya çıkarları doğrultusunda yapılmaktadır. Karşı olduğumuz konu, şahıs, kurum ya da ideolojik bir yapılanma değildir. Burası Alanya’nın yeridir. Turizm adına Alanya’nın en stratejik noktalarından biridir. Bu yüzden bu etkinliğe destek vermek istedik” dedi.
turizmcilerden-bariyer-protestosu_3047_dhaphoto1
Gösteriye bölgedeki sokak hayvanlarının telef edildiğini iddia eden bir grup hayvansever de katıldı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa