Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ALANYA’DA BİNLER YÜRÜDÜ
ALANYA’DA BİNLER YÜRÜDÜ
ALANYA’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘Fener Alayı’na 5 bin kişi katıldı. Saat 20.00’da Hükümet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile...
20 Mayıs 2015 11:44
Font1 Font2 Font3 Font4

ALANYA’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘Fener Alayı’na 5 bin kişi katıldı.

Saat 20.00’da Hükümet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile yürüdü. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Vatan sana canım feda’ gibi sloganlar atan grup, Atatürk, Bostancıpınarı ve İskele caddeleri boyunca yürüdü. Kortejin önünde ilerleyen üzeri açık otobüsü dolduranlar ise ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak, sloganlara eşlik etti. 1 saat süren yürüyüşün ardından grup, rıhtım meydanında toplandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ALANYA’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘Fener Alayı’na 5 bin kişi katıldı.

alanyada-5-bin-kisi-yurudu_4963_dhaphoto1
Saat 20.00’da Hükümet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile yürüdü. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Vatan sana canım feda’ gibi sloganlar atan grup, Atatürk, Bostancıpınarı ve İskele caddeleri boyunca yürüdü. Kortejin önünde ilerleyen üzeri açık otobüsü dolduranlar ise ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak, sloganlara eşlik etti. 1 saat süren yürüyüşün ardından grup, rıhtım meydanında toplandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel konuşma yaptı. Öğrencilerin kurduğu müzik grupları meydanı dolduran yaklaşık 5 bin kişiye konser verdi.konuşma yaptı. Öğrencilerin kurduğu müzik grupları meydanı dolduran yaklaşık 5 bin kişiye konser verdi.

alanyada-5-bin-kisi-yurudu_4963_dhaphoto3

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa