Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ALANYA’DA ORMAN YANGINLARINA KARŞI ÖNLEM
ALANYA’DA ORMAN YANGINLARINA KARŞI ÖNLEM
Son dönemde artan orman yangınlarının önüne geçilmesi amacıyla Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer başkanlığında ilgili birim amirlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 07.08.2020 tarih ve...
20 Ağustos 2020 16:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Son dönemde artan orman yangınlarının önüne geçilmesi amacıyla Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer başkanlığında ilgili birim amirlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 07.08.2020 tarih ve E.12922 sayılı “Ormanlık Alanlar ve Civarında Ateş Yakılması” konulu emirleri ve İl Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu kararları gereği, Alanya’da vatandaşların piknik yapabilecekleri alanlar tespit edildi. Toplantıda alınan kararlar ve belirlenen alanlar kaymakamlığın internet sitesinde yayınlandı.

“ALINAN KARARLAR ÖZEL MÜLKLERİ DE KAPSIYOR”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada, “Komisyonda alınan kararlar doğrultusunda ormanlık alanlar ve ormanlık alanların civarında izin verilen piknik ve mesire yerlerinde 31.10.2020 tarihine kadar mangal/semaver/ateş yakılmasına saat 20.00’dan sonra müsaade edilmeyeceğini, bu alanlar dışındaki ilçemiz sınırları içerisindeki ormanlık alanlar ve bu alanların 4 kilometre civarında yer alan yakınlığı nedeniyle orman yangınlarına neden olabilecek (özel mülkiyetler dâhil) yerlerde mangal/semaver/ateş yakmanın kesinlikle yasak olduğunu, ateş yakanlara 6831 Orman Kanunu’nun ilgili hükümleri, 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun ilgili maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 66. maddesi hareketleri ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 5326 sayılı kabahatler kanununun 32. maddesi uyarınca cezai işlem uygulanacağını vatandaşlarımızın bu süreçte duyarlı olmaları gerektiğini önemle hatırlatmak isterim” dedi.

Bu kapsamda belirlenen piknik ve mesire alanları şu şekilde:

ALANYA MERKEZ

Alanya Kent Ormanı D Tipi

Gedevet C Tipi

Ulaş  C Tipi

Bektaş Seyir Terası

Devlet Bahçeli Yaşam Alanı

Cikcilli Seyir Terası

Çıplaklı Yaşam Alanı

Çinoğlu C Tipi

AVSALLAR BÖLGESİ

İncekum Mesire Alanı

İncekum Tabiat ParkıYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa