Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ALARMA GEÇİLDİ
ALARMA GEÇİLDİ
Cumhuriyet Gazetesi’nin İstanbul ve Ankara bürolarının önüne saldırı ihbarı alınması nedeniyle polis ekipleri sevk edildi. Polis, gazetenin İstanbul merkez binasının önündeki sokağı TOMA ve bariyerlerle kapattı. Ankara büronun önünde ise ...
30 Ekim 2015 20:55
Font1 Font2 Font3 Font4
Cumhuriyet Gazetesi’nin İstanbul ve Ankara bürolarının önüne saldırı ihbarı alınması nedeniyle polis ekipleri sevk edildi.

Polis, gazetenin İstanbul merkez binasının önündeki sokağı TOMA ve bariyerlerle kapattı. Ankara büronun önünde ise  ekipler hazır bekletiliyor.

pelinbatu670

 

 

 

 

 

 

Pelin Batu, Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara ve İzmir ofisleri polis tarafından ‘ihbar’ olduğu gerekçe ile güvernlik çemberine alındığını iddia etti.

cumhuriyetpolis670

 

CUMHURİYET’TEN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Gazetesi’nin İcra Kurulu Başkanı Avukat Akın Atalay konuyla ilgili açıklama yaptı. Atalay şunları söyledi:

“Bu akşam üzeri, Cumhuriyet Gazetesine yönelik bir saldırı ihbarı alındığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerince gazetemize iletilmiştir. Şu anda gazetemiz binasında ve çevresinde emniyet görevlileri tarafından güvenlik önlemleri alınmıştır. Polis yetkililerinin bize verdiği bilgi bundan ibarettir.

Ülkemiz çok önemli ve tarihi bir seçime giderken, bu seçimin arifesinde kim tarafından, hangi amaçla yapıldığını bilmediğimiz kirli, karanlık oyunlar ya da cinayetlerin seçimleri etkilemeye yönelik olduğu anlaşılmaktadır.

Bu ihbar, sahte de, gerçek de olsa, planlayıcılarının amacına ulaşamayacağına inanıyoruz. Eğer, bizi yıldırmak, korkutmak amacıyla yapılmış planlı bir girişim ise, bu kirli senaryonun sahiplerine ve oyuncularına anımsatmak isteriz ki, bu gazetenin tarihi, böylesi badirelere, tehditlere rağmen özgürce yayın yapmanın tarihidir. Okurlarımızın ve kamuoyunun hiç kuşkusu olmasın, bu gazete nesnel, adil ve gerçek habercilik işlevine her şart ve koşulda devam etmeye kararlıdır.

Saygıyla duyururuz.”

KAYNAK: Sözcü

cumhuriyetpoliscihan670YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa