Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Alman çift konteyner boyadı
Alman çift konteyner boyadı
Kemer Belediyesi’nin projesi dünyaya açıldı   Alman çift konteyner boyadı   Almanya’nın ünlü gezginleri Bärbel ve Martin Müller, Kemer Belediyesi’nin ‘Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi’ne hayran kaldılar. Ünlü çift Kemer’e...
23 Ekim 2017 11:30
Font1 Font2 Font3 Font4

Kemer Belediyesi’nin projesi dünyaya açıldı

 

Alman çift konteyner boyadı

 

Almanya’nın ünlü gezginleri Bärbel ve Martin Müller, Kemer Belediyesi’nin ‘Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi’ne hayran kaldılar. Ünlü çift Kemer’e gelerek projenin mimarı Neşe Gül ile birlikte konteyner boyadı.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından devam ettirilen ‘Konteynerini Kendin Boya Projesi’nin ünü Türkiye sınırlarını aştı. Sosyal medyada gördükleri projeye hayran kalan Alman gezgin çift, Kemer’e gelerek konteyner boyadı.

 

PROJEYE HAYRAN KALDILAR

Facebook üzerinde ‘ReisehundHerrSchmidt’ (Gezgin Köpek Bay Schmidt) adıyla kurdukları sayfada gezi anılarını paylaşan ve Almanya’da bir fenomen haline gelen Bärbel ve Martin Müller, Kemer Belediyesi’nin ‘Konteynerini Kendin Boya Projesi’ni sosyal medyada gördüler. Projeyi çok beğenen Müller çifti, Kemer Belediyesi ile iletişim kurarak konteyner boyamak istediklerini belirttiler.

 1 Müller çifti ve neşe gül 001

GEZGİN KÖPEK SCHMİDT’İ ÇİZDİLER

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ tarafından ağırlanan ünlü çift, Temizlik İşleri Müdürlüğü bahçesinde bir konteynerin üzerine, sosyal medya fenomeni olan ‘Reisehund Herr Schmidt’ yani Gezgin Köpek Bay Schmidt’in resmini çizdiler. Böylece Müller çifti, Kemer Belediyesi’nin bu çok renkli projesini Almanya’ya ve dünyaya duyurmuş oldular.

3 müller çifti 001

“BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR”

Alman çifti Kemer’de misafir etmekten büyük bir onur duyduğunu kaydeden Neşe Gül, “Dünya’yı gezen ve gittiği yerler ile ilgili https://www.facebook.com/ReisehundHerrSchmidt’ sayfasında paylaşımlar yapan Müller ailesinin projemize katılması bize büyük bir onur verdi. Bay Müller’in Katılım Belgesi’ni aldıktan sonra söylediği  ‘Çocukken dönem sonlarında karne alırken hissettiğim duyguların aynısını burada hissettim’ sözü beni çok etkiledi. Müller çiftine ve bu ünlü Alman çiftin projemize katılmasına aracılık eden L’Oceanica Beach Resort Hotel’in işletmecisi Mustafa Kılıç’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 4 katılım belgesi 001

ÖĞRENCİLER DE KATILDI

Bu arada Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi’ne Kemer Birce Koleji’nin öğretmen ve öğrencileri de katıldı. Öğrencilerle keyifli bir gün geçirdiklerini kaydeden Neşe Gül,  “Projemiz öğrencilerin çevre bilinci kazanması ve sanatla buluşması açısından çok önemli. Katılımları için tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum. Değerli Kemerlilere ve ilçemizdeki misafirlere seslenmek istiyorum: Kemerimizi güzelleştirmeye destek vermek isterseniz siz de (0 242) 814 11 00 numaralı telefondan kaydınızı yaptırabilirsiniz” dedi.

6 öğrenciler konteyner 001YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa