Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ALTIN PORTAKAL ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI FİLMLERİ AÇIKLANDI!
ALTIN PORTAKAL ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI FİLMLERİ AÇIKLANDI!
3 Ekim’de başlayacak 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler belli oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film...
7 Eylül 2020 16:53
Font1 Font2 Font3 Font4

3 Ekim’de başlayacak 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler belli oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na 47 film başvurdu.

altin portakal

Festival danışmanı, akademisyen ve sinema yazarı Ahmet Gürata ile sinema yazarları Sevin Okyay ve Mehmet Açar’dan oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda belirlenen 12 film Antalya’da yarışacak. Fikret Reyhan’ın “Çatlak”, Tankut Kılınç’ın “Dersaadet Apartmanı”, Nesimi Yetik’in “Dirlik Düzenlik”, Derviş Zaim’in “Flaşbellek”, Orçun Benli’nin “Gelincik”, Erdem Tepegöz’ün “Gölgeler İçinde”, Azra Deniz Okyay’ın “Hayaletler”, Tunç Şahin’in “İnsanlar İkiye Ayrılır”, Atalay Taşdiken’in “Kar Kırmızı”, Barış Gördağ ve Yasin Çetin’in “Koku”, Ferit Karol’un “Kumbara” ve Reis Çelik’in “Ölü Ekmeği” adlı filmleri Altın Portakal ödülleri için heyecan yaşayacak.

Ulusal Yarışma’da Türkiye ve Dünya Prömiyerleri Yılı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na bu yıl getirilen “Türkiye’de ilk gösterim” koşulu ile, yarışmaya seçilen tüm filmler Türkiye’de izleyiciyle ilk kez Antalya’da buluşacak. Yarışmadaki dokuz film ise (“Çatlak”, “Dersaadet Apartmanı”, “Dirlik Düzenlik”, “Flaşbellek”, “Gelincik”, “İnsanlar İkiye Ayrılır”, “Kar Kırmızı”, “Koku” ve “Kumbara”) aynı zamanda dünya prömiyerlerini Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacaklar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sinemamıza 770 bin TL destek!

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sinema sanatına desteği geçen yıl olduğu gibi devam ediyor. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilen filmler, 300 bin TL tutarındaki En İyi Film Ödülü’nün yanı sıra, her biri 100 bin TL değerindeki Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü ve Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü de dahil olmak üzere 16 kategoride yarışacaklar. Sinema sektöründeki kadın emeğinin görünürlüğüne dikkat çekmek için geçen yıl ilk kez verilen 50 bin TL değerindeki Cahide Sonku Ödülü de bu yıl yine yarışmadaki filmlerden birinde kamera arkası ya da önü fark etmeksizin çalışmış bir kadın sinemacıya verilmeye devam edecek. Önümüzdeki günlerde açıklanacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi, toplam 770 bin TL tutarındaki ödüllerin sahiplerini belirleyecek. Geçen yıl olduğu gibi Film Yönetmenleri Derneği jürisi Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü’nü, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisi de SİYAD En İyi Film Ödülü’nün sahibini belirleyecek. Ödüller 10 Ekim akşamı düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

57. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI FİLMLERİ

Çatlak / Fikret Reyhan

antalyaff 2020 FRACTURED Film Stills 1130448 1

Dersaadet Apartmanı / Tankut Kılınç

antalyaff 2020 Dersaadet Apartment Film Stills 1132717

Dirlik Düzenlik / Nesimi Yetik

antalyaff 2020 IT S ALL ABOUT PEACE AND HARMONY Film Stills 1130575

Flaşbellek / Derviş Zaim

Ekran Alintisi

Gelincik / Orçun Benli

antalyaff 2020 WEASEL Film Stills 1131266

Gölgeler İçinde / Erdem Tepegöz

antalyaff 2020 IN THE SHADOWS Film Stills 1132810

Hayaletler / Azra Deniz Okyay

antalyaff 2020 Ghosts Film Stills 1130372

İnsanlar İkiye Ayrılır / Tunç Şahin

antalyaff 2020 TWO TYPES OF PEOPLE Film Stills 1133129

Kar Kırmızı/ Atalay Taşdiken

antalyaff 2020 RED SNOW Film Stills 1131868

Koku / Barış Gördağ, Yasin Çetin

Ekran Alintisi 1

Kumbara / Ferit Karol

antalyaff 2020 PENNY BANK Film Stills 1132498

Ölü Ekmeği / Reis Çelik

antalyaff 2020 food for a funeral Film Stills 1122604

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali

3 – 10 Ekim 2020YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa