Kapat
ANTALYA, ADANA, MERSİN VE HATAY’DA SON DURUM
ANTALYA, ADANA, MERSİN VE HATAY’DA SON DURUM
Yerel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde seçmenin nabzını tutan anket şirketlerinden ORC’nin Hatay, Adana, Mersin ve Antalya büyükşehirlerini kapsayan araştırmasının sonuçları açıklandı. 8-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma; Antalya’da 4 bin 600,Mersin’de 3 bin 820, Hatay’da 3 bin 350, Adana’da...
17 Şubat 2014 09:56
Font1 Font2 Font3 Font4

Yerel seçimlere yaklaştığımız şu günlerde seçmenin nabzını tutan anket şirketlerinden ORC’nin Hatay, Adana, Mersin ve Antalya büyükşehirlerini kapsayan araştırmasının sonuçları açıklandı.

8-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma; Antalya’da 4 bin 600,Mersin’de 3 bin 820, Hatay’da 3 bin 350, Adana’da 4 bin 180 kişi ile yüzyüze anket tekniği uygulanarak gerçekleştirilmiştir.

ANTALYA

antalya anket

CHP’nin kalesi kentlerden biri olarak gösterilen Antalya’da yarış Ak Parti adayıMenderes Türel ile CHP adayı Mustafa Akaydın arasında geçiyor. Bu ilde yüzde 39 ile ilk sırada Mustafa Akaydın yer alırken, Menderes Türel’i destekleyenlerin oranı yüzde 33.1 olarak belirlendi. Antalya halkının yüzde 152i de MHP adayı Kemal Çelik’i destekliyor.

MERSİN

mersin anket

Yerel seçimlerde Ak Parti, CHP ve MHP rekabetinin kıyasıya yaşanacağı kentlerden biri olacak Mersin. Yüzde 29.5 ile MHP adayı Burhanettin Kocamaz’ın ilk sırada yer aldığı araştırmada, CHP adayı Macit Özcan ikinci sırada yer aldı.Mersin’de Ak Parti’ye destek yüzde 24.

HATAY

hatay anket

Ak Parti’nin Sadullah Ergin ile gireceği seçimlerde, CHP’de mevcut başkan Lütfü Savaş ile şansını deneyecek. Başa baş bir mücadelenin hakim olduğu kentte, yüzde 39.6 ile Sadullah Ergin ilk sırada yer aldı. Ergin’i yüzde 38.1 ile Lütfü Savaşizliyor. MHP adayı Mete Aslan yüzde 15 ile üçüncü sırada yer aldı.

ADANA

adana anket

Adana’da da Ak Parti, CHP ve MHP arasında kıyasıya bir rekabet var. Ak PartiAbdullah Torun yüzde 31.5 ile ilk sırada yer aldığı kentte, CHP adayı Yıldıray Arıkan’ı destekleyenlerin oranı yüzde 28.4 olarak belirlendi. Adana’da MHP adayıHüseyin Sözlü’de yüzde 28.1’lik kesimin desteğini alarak rakiplerine yarışta ben de varım dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa