Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Antalya Kültür Sanat’ta Çocuklar İçin Atölye
Antalya Kültür Sanat’ta Çocuklar İçin Atölye
Antalya Kültür Sanat’ta Çocuklar İçin Atölye Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat’ta çocuklara yönelik sanat atölyeleri yeni dönem çalışmaları ile devam ediyor. 4 yaşından 12...
23 Ekim 2017 11:51
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Kültür Sanat’ta Çocuklar İçin Atölye

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat’ta çocuklara yönelik sanat atölyeleri yeni dönem çalışmaları ile devam ediyor. 4 yaşından 12 yaşına kadar çocuklar, “Kat Kat Tuval” ve “Kocaman Bulmacam” adı verilen sanat eğitimlerinde Türk resmine damga vurmuş Fikret Mualla, Abidin Dino, Avni Arbaş gibi ressamların orijinal eserlerini tanıyıp kendi eserlerini yapıyor. 

ATSO Başkanı ve ATSO Antalya Kültür Sanat Vakfı Başkanı Davut Çetin, Antalya Kültür Sanat’ta 14 Ekim’de açılışı yapılan “Elinde Işık Parçaları – Türk Resminin Paris Macerası”  adlı serginin Türk resmine damga vurmuş 8 önemli ressamın eserlerini bir araya getirdiğini belirterek, “Sergilerimizle birlikte çocuklar için birbirinden renkli ve eğlenceli atölyeler düzenliyoruz. Tüm çocuklarımızı eğitimlerimize bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Çocuklar, “Kat Kat Tuval” adlı atölyede  “Elinde Işık Parçaları” sergisinden Fikret Mualla’nın Paris sokaklarını konu alan eserlerini inceledikten sonra, iki aşamalı atölye çalışmasında ilk olarak tuval üzerine yağlı pastel boya kullanarak kendi motiflerini tasarlıyor. Ardından tuval tasarımları üzerine mürekkep damlatarak renkli ve soyut şekiller yaratıyor. Atölye sonunda tuvaller bir araya getirilerek üçgen kule oluşturuluyor.

“Kocaman Bulmacam” adlı atölyede ise Çocuklar “Elinde Işık Parçaları” sergisinden Nejad Devrim ve Albert Bitran eserlerini inceledikten sonra atölyede bağlantı kuruyor, büyük boy asetat üzerinde bant ve akrilik boya kullanarak geometrik şeffaf resimler yaratıp soyut tasarımlarını yapıyorlar.

Türk Resminin Ustaları  Antalya Kültür Sanat’ta

Antalya Kültür Sanat’ın yeni sergisi “Elinde Işık Parçaları – Türk Resminin Paris Macerası” sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Haldun Dostoğlu küratörlüğünde ve Pera Müzesi koordinatörlüğünde sekiz ayrı özel koleksiyondan derlenerek hazırlanan sergide; Türk resim tarihinin ünlü isimleri; Fikret Mualla, Abidin Dino, Avni Arbaş, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Selim Turan, Albert Bitran, Hakkı Anlı’nın toplam 54 eseri yer alıyor. Eserlerin pek çoğu Antalya’da ilk defa sergileniyor. 4 Mart 2018 tarihine kadar ziyarete açık olacak sergi pazartesi günleri hariç haftanın her günü 11-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-21:00 saatleri arasında gezilebilir.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa