Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA YASTA
ANTALYA YASTA
Antalya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’un vefat ettiği öğrenildi. Bir süredir Ankara’da tedavi gören Sevimçok, akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Sevimçok’un vefatı başta esnaf camiası olmak üzere...
28 Mart 2016 00:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’un vefat ettiği öğrenildi. Bir süredir Ankara’da tedavi gören Sevimçok, akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Sevimçok’un vefatı başta esnaf camiası olmak üzere kentte büyük üzüntü yarattı.

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un Ankara’da 4 aydır kalp hastalığıyla ilgili gördüğü tedavinin ardından 20 gün önce Ankara’da TOBB Hastanesi’nde kalp kapağı değişmişti. Kalp kapağının değişmesinin ardından bölgede mantar oluşumu ortaya çıkmış ve beyne sıçraması sonucu AESOB Başkanı Sevimçok, 1 hafta önce de beyin ameliyatı geçirmişti. Beyin ameliyatının ardından yoğun bakım ünitesinde tutulduğu öğrenilen AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un hayatını kaybetmediği ve durumunun ağır olduğu öğrenildi. Beyin ölümü gerçekleşen Sevimçok’un yoğun bakım ünitesinde yaşam ünitesine bağlı olarak tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Abdullah Sevimçok’un öz geçmişi
abdullah-sevimcok
1965 yılında Antalya’da doğan Sevimçok, kentte 100 yılı aşkın süredir aynı mesleği yapan bir ailenin dördüncü kuşak temsilcisiydi. Esnaf ve sanatkar teşkilatına 1992 yılında Pastacılar Odası Başkanı olarak adım attı. 1997 yılında, esnaf ve sanatkar arkadaşları ile Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini kurdu, başkanlığa seçildi, halen de bu görevi yürütmekteydi. 1999 yılında girdiği Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği yönetiminde, istifa ettiği 2009 yılına kadar başkan yardımcılığı görevinde bulundu.1 Mayıs 2010’da yapılan genel kurulda, AESOB başkanlığına seçilen Abdullah Sevimçok, evli ve iki çocuk babasıydı.

Cenazesi yarın uçak ile Antalya’ya getirilecek olan Sevimçok, Muratpaşa Cami’nde kılınacak cenaze namazının ardından Andızlı Mezarlığı’na defnedilecek.

Akdeniz Havadis olarak merhum Abdullah Sevimçok’a Allah’tan rahmet. ailesine ve tüm Antalyalılar’a sabırlar dileriz

abdullah-sevimcok-kınamaYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa