Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA’DA 68 İHRAÇ
ANTALYA’DA 68 İHRAÇ
Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında, 14 Temmuz akşamı yayımlanan 692 sayılı yeni KHK ile Türkiye genelinde 7395 kişi kamu görevinden ihraç edildi, 263 kişi ise görevine döndü. Kararnameye göre Antalya’da da...
15 Temmuz 2017 15:10
Font1 Font2 Font3 Font4

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında, 14 Temmuz akşamı yayımlanan 692 sayılı yeni KHK ile Türkiye genelinde 7395 kişi kamu görevinden ihraç edildi, 263 kişi ise görevine döndü. Kararnameye göre Antalya’da da asker ve polis hariç 68 kişi ihraç edildi. İhraç listesinin başında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden 16 kişi ihraç edildi.

Belediyelerden ihraçlar
Belediyelerden ihraç edilenler arasında çoğunluğu ASAT’tan oluşan Büyükşehir Belediyesinden 16 kişi, Kepez Belediyesinden 1, Kemer Belediyesinden 3, Manavgat Belediyesinden 3 ve Döşemealtı Belediyesinden de 2 kişi ihraç edildi. Öte yandan, Diyanet İşleri Başkanlığından 16 kişi, Sağlık Bakanlığına bağlı Antalya’daki kuruluşlardan 14, Adalet Bakanlığına bağlı kuruluşlardan 5, Türkiye Elektrik İletim AŞ.’den (TEİAŞ) 3, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Jandarma Komutanlığından birer memur ihraç edildi.
KHK ile 9 kişi ise göreve iade edildi. Göreve dönenler arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde 6, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığından birer kişi yer alıyor.

LİSTE

khk antalya ihraç edilenlerYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa