Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA’DA ASKERİ ARACA SALDIRI
ANTALYA’DA ASKERİ ARACA SALDIRI
Antalya- Kemer karayolu üzerinde Beldibi Mahallesi sınırlarında askeri araca silahlı saldırıdüzenlendi, 3 asker yaralandı. Antalya Kemer yolu üzerinde askeri araca yapılan saldırı sonrası kent merkezine giriş ve çıkışlar polis tarafından...
24 Ağustos 2016 11:10
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya- Kemer karayolu üzerinde Beldibi Mahallesi sınırlarında askeri araca silahlı saldırıdüzenlendi, 3 asker yaralandı.

Antalya Kemer yolu üzerinde askeri araca yapılan saldırı sonrası kent merkezine giriş ve çıkışlar polis tarafından kapatıldı. Bir süre sonra yol kontrollü olarak trafiğe açılırken, polis ekipleri saldırının yapıldığı bölgede operasyon başlattı. Ayrıca güvenlik amacıyla telsiz anonslarına da kısıtlama getirildi.

askeri arac saldiri

saat 09.40 sıralarında Antalya il merkezine 10 kilometre mesafede, Topçam mesire alanının olduğu bölgeden jandarma minibüsü geçerken, karayolunun kenarına konulan bomba patlatıldı. Saldırı sonrasında karayolu kenarında yarım metre çapında bir çukur açıldığı görüldü.

Saldırıda minibüsün patlayan ön camının kırıkları araçta bulunan Astsubay Çavuş İbrahim Dağ ve Uzman Çavuş Bayram Tokay’ı yaraladı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan hafif yaralı askerlerin tedavisi sürüyor. Kaş’ın Kalkan Karakol Komutanlığı’na bağlı 2 rütbeli personel, minibüsü bakımı için Antalya’ya getirdiklerini söylediler.

Öte yandan 155’e yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen asayiş ekipleri Cumhuriyet Meydanı çevresinde dolaşan çarşaflı, bebek arabalı bir şahısla ilgili araştırma yapıyor.

KAYNAK: HÜRRİYET-MİLLİYETYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa