Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA’DA CUMHURİYET COŞKUSU
ANTALYA’DA CUMHURİYET COŞKUSU
Muratpaşa Belediyesi ile Cumhuriyet için Antalya Elele Platformu’nun düzenlediği Fener Alayı ve Cumhuriyet Konseyi yoğun ilgi gördü. On binlerce Antalyalı Konyaaltı Varyantı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yollarda insan seli olurken, meydan...
29 Ekim 2015 21:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediyesi ile Cumhuriyet için Antalya Elele Platformu’nun düzenlediği Fener Alayı ve Cumhuriyet Konseyi yoğun ilgi gördü. On binlerce Antalyalı Konyaaltı Varyantı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yollarda insan seli olurken, meydan da doldu taştı

Muratpaşa Belediyesi ve ntalya Elele Platformu’nun desteği ile Cumhuriyetimizin 92. yılının, coşkuyla kutlanması için özel program hazırladı. Konyaaltı varyantından başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşü için yoğun güvenlik önlemleri alındı.

DSC_1748

Yürüyüşün başlamasına dakikalar kala yaklaşık 4 kilometrelik yürüyüş güzergahındaki Konyaaltı Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

DSC_1630

Yürüyüşe CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal başta olmak üzere CHP milletvekilleri, parti yöneticileri, partili belediye başkanları katıldı.

15

Antalyalıların yoğun katılım gösterdiği yürüyüşte 300 metrelik dev Türk bayrağı da elden ele taşınarak Cumhuriyet Meydanı’na ulaştırıldı. Katılımcılar Türk bayrağı şeklinde tişörtler ve pusetlerinde taşıdıkları çocuklarıyla dikkat çekti.

DSC_2321

Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşte sadece Türk bayrakları taşınırken, atılan sloganlarda hükümete tepki vardı. Kutlamalar, Tayfun Talipoğlu’nun şiir dinletisi ve Volkan Konak konseri ile devam etti.

MPS_5954

Konserin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı hıncahınç doldu.

MPS_5937YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa