Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA’DA CANLI BOMBA ALARMI
ANTALYA’DA CANLI BOMBA ALARMI
Canlı bomba eylemi yapacaklarından şüphelenilen 4  kişinin fotoğrafları ve kimlik bilgileri Antalya’daki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra alışveriş merkezlerine (AVM) ve mağazaların güvenlik birimlerine de dağıtıldı. Antalyaajans.net’in haberine...
25 Ekim 2015 16:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Canlı bomba eylemi yapacaklarından şüphelenilen 4  kişinin fotoğrafları ve kimlik bilgileri Antalya’daki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra alışveriş merkezlerine (AVM) ve mağazaların güvenlik birimlerine de dağıtıldı.

Antalyaajans.net’in haberine göre; IŞİD üyesi 1’i yabancı 4 kişinin büyük bir eylem yapmak için kısa bir süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlendi. Türkiye’de miting alanına saldırı düzenlemek ya da gemi veya uçak kaçırmak gibi talimat aldıkları belirtilen IŞİD üyesi 4 teröristin yakalanmamak için sahte kimlikle dolaştığı belirlendi. Teröristlerden 3’ünün Adıyaman’daki ‘Dokumacılar’ olarak bilinen gruba bağlı oldukları bildirildi.

 

TAŞIDIKLARI SAHTE KİMLİKLER

4 canlı bombanın kimlik bilgileri ve taşıdıkları sahte kimlikler ise şöyle:

emre

1993 Adıyaman doğumlu Ömer Deniz D., Emre Kaya adına

hamza

1983 Adana Yüreğir doğumlu Savaş Y., Hamza Tonbak adına

murat

1995 Adıyaman doğumlu Muhammet Zana A., Murat Özalp adına

yıldız

1995 Kazakistan doğumlu kadın terörist Walentina S., Yıldız Bozkurt adına

GÖRENLER İHBARDA BULUNSUN

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Emniyet genel Müdürlüğü’nden gelen uyarı üzerine dün Antalya’daki tüm AVM, mağaza, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını 4 canlı bombayla ilgili uyarıda bulundu. 4 canlı bombanın kimlik bilgileri, fotoğrafları ve sahte kimlikleri paylaşılarak, “Şüphelileri görenlerin polise ihbarda bulunmaları” istendi. AVM’lerin güvenlik amirleri de aldıkları bu bilgi doğrultusunda binalarındaki tüm mağazalara 4 canlı bombanın fotoğraflarını paylaştı.

KAYNAK: Antalyaajans.netYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa