Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA’DA ÖZEL SPORCULARLA BULUŞTU
ANTALYA’DA ÖZEL SPORCULARLA BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın  destekleriyle katıldıkları down sendromlu sporcuların olimpiyatı Trisome Games’de Dünya 3’cüsü olan Benay Balcı ve Taygun Arı’nın Adalya...
26 Temmuz 2016 17:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın  destekleriyle katıldıkları down sendromlu sporcuların olimpiyatı Trisome Games’de Dünya 3’cüsü olan Benay Balcı ve Taygun Arı’nın Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’deki masa tenisi maçını izledi. CHP Lideri’ne Balcı ve Arı birlikte boyadığı kaftan bibloyu hediye etti ve 15 Ağustos’ta yapılacak yıls onu etkinliğinin davetiyesini verdi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi (PM) Aykut Erdoğdu’nun 76 yaşında hayata veda eden babası Asım Erdoğdu’nun cenaze törenine katılmak için öğle saatlerinde Antalya’ya geldi.

CHP YÖNETİMİ UYSAL’IN MİSAFİRİ

CHP Lideri, Güzeloba’da Yıldırım Beyazıt Camii’ndeki cenaze töreni öncesi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de düzenlendiği yemeğe katıldı. Yemekte CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl, Bülent Tezcan, Yasemin Öney Cankurtaran, Çetin Osman Budak, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve çok sayıda Parti Meclisi üyesi yer aldı.

ÖZEL SPORCULARIN MAÇINI İZLEDİ

MPS_3318

Kemal Kılıçdaroğlu, yemek öncesi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın 21 Mart Down Sendromu Dünya Farkındalık Günü’nde masa tenisi raketi ve topu hediye ettiği iki özel sporcu Benay Balcı ve Taygun Arı’nın maçını izledi. İtalya’da düzenlenen Trisome Games’de masa tenisinde Dünya 3’cüsü olan Balcı ve Arı’nın rekabetini büyük bir dikkatle takip eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sporcuları gösterdikleri başarı dolasıyla kutladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal’ın desteklediği iki sporcu da CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu kendilerinin boyadığı kaftan biblosuyla birlikte 15 Ağustos’ta gerçekleştirilecek yılsonu etkinliğinin davetiyesini sundu.

ENGELSİZ KAFE ÖRNEK ÇALIŞMA

_DSC8213

Başarılı sporcularla yakından ilgilenen Kılıçdaroğlu, yemekte ise Antalya’da falez kıyı bandında bir yaşam alanı olarak düzenleyerek hizmete açtığı engelsiz kafe hakkında Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan bilgi aldı. Başkan Uysal, Engelsiz Kafe ve Yaşam Alanı’nın sadece engellilerini yararlandığı bir merkez olmadığını herkesin rahatlıkla kullandığı ve ulaşabildiği bir merkez olarak hayata geçirildiğini belirterek, “Bu sayede engelli bireylerimizi toplumun tüm kesimleriyle birada olmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu örnek çalışma dolayısıyla Başkan Uysal’ı tebrik etti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa