Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYA’DAN BİR İSİM VAR
ANTALYA’DAN BİR İSİM VAR
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Mevlüt Çavuşoğlu’nun kabinede yer almasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. İŞTE YENİ KABİNE: Başbakan: Ahmet Davutoğlu Başbakan Yardımcısı: Tuğrul Türkeş Başbakan Yardımcısı:  Mehmet Şimşek Başbakan Yardımcısı:...
24 Kasım 2015 16:24
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Mevlüt Çavuşoğlu’nun kabinede yer almasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

İŞTE YENİ KABİNE:

Başbakan: Ahmet Davutoğlu

Başbakan Yardımcısı: Tuğrul Türkeş

Başbakan Yardımcısı:  Mehmet Şimşek

Başbakan Yardımcısı: Numan Kurtulmuş

Başbakan Yardımcısı: Yalçın Akdoğan

Başbakan Yardımcısı: Lütfü Elvan

Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ

Ekonomi Bakanı:  Mustafa Elitaş

Maliye Bakanı:  Naci Ağbal

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı:  Sema Ramazanoğlu,

Avrupa Birliği Bakanı: Volkan Bozkır

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri Işık

Gümrük ve  Ticaret Bakanı: Bülent Tüfenkçi

Kalkınma Bakanı: Cevdet  Yılmaz

Kültür ve Turizm Bakanı: Mahir Ünal

Gençlik ve Spor Bakan: Akif Çağatay Kılıç

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Fatma Güldemet Sarı

Orman ve Su  İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu

 İçişleri Bakanı: Efkan Ala

Milli Savunma Bakanı: İsmet Yılmaz

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu

Enerji Bakanı: Berat Albayrak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Faruk Çelik

Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı : Süleyman Soylu

Milli Eğitim Bakanı : Nabi Avcı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Binali Yıldırım

64’üncü Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin ülkemiz için hayırlı olması dileğinde bulunan AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Mevlüt Çavuşoğlu’nun kabinede yer almasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hazırladığı 64’üncü Hükümet’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmada yeni hükümetin çok önemli bir görev üstleneceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Türkiye’de ikinci yarının başladığını belirten Sümer, “2023 yolunda durmadan yorulmadan hizmet için gece gündüz çalışacağız. Önümüzdeki 4 yıl ülkemizi yönetecek çok önemli bir kabine. Her bir bakanımız ayrı ayrı çok değerli. İnşallah tüm kabinenin eli Antalya ya değecek. 64’üncü hükümetin, ülkemiz, bölgemiz ve tüm İslam alemi için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeniden Dışişleri Bakanlığı’na getirilmesinin sevincini yaşadıklarını belirten Sümer, “Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun Dışişleri Bakanı olması teşkilatımız adına gurur verici. Türk’ün adını dünyaya duyuran, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yapmış Sayın Çavuşoğlu’nun yeniden atandığı Dışişleri Bakanlığı görevinde başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU (2)

Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, geçen dönem Antalya Milletvekili, şimdi Mersin milletvekili olan Lütfi Elvan’ın Başbakan Yardımcısı, Mevlüt Çavuşoğlu’nun Dışişleri Bakanı olmasının Antalya için önemli olduğunu vurgulayan Sümer, şöyle devam etti: “Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, kendisini Antalyalı olarak görüyor ve her ziyaretinde bunu dile getiriyor. Başbakan Yardımcımız Lütfi Elvan, geçen dönem Antalya milletvekili olduğu için sorunları ve yapılması gerekenleri çok iyi biliyor. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu zaten şehrimizde doğmuş büyümüş bir kişi. Antalya bundan sonra hizmet yağmuru altında 2023’e hazırlanacak. Bundan sonraki süreç, verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi süreci olacaktır. Antalya hak ettiği hizmetleri alacaktır” dedi.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa