Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ANTALYAKART VİZE İŞLEMLERİ
ANTALYAKART VİZE İŞLEMLERİ
ANTALYAKART VİZE İŞLEMLERİ Antalya Ulaşım A.Ş.’den yapılan açıklamada şöyle denildi:  ANTALYA KART VİZE İŞLEMLERİ DUYURUSU              Çok kısa sürede hazırlayıp halkımızın hizmetine sunduğumuz Antalyakart, birinci yılını doldurmuştur. Bilindiği üzere bütün...
28 Şubat 2017 02:22
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYAKART VİZE İŞLEMLERİ

Antalya Ulaşım A.Ş.’den yapılan açıklamada şöyle denildi: 

ANTALYA KART VİZE İŞLEMLERİ DUYURUSU

             Çok kısa sürede hazırlayıp halkımızın hizmetine sunduğumuz Antalyakart, birinci yılını doldurmuştur. Bilindiği üzere bütün kişisel kartların daha önceki uygulamalarında ve diğer şehirlerde de olduğu gibi vize süreleri bulunmaktadır. Bu süre sonunda kişisel kartların güncel evraklarının getirilmesi (gerektiği takdirde) ve indirimli/serbest hakkın devam edip etmediğinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Vize işlemleri diğer şehirlerde ücretli olmasına rağmen ANTALYA KART OLARAK İLK YAPILAN VİZELERDEN HERHANGİ BİR ÜCRET ALINMAYACAKTIR.

Sistemimizde kişisel kartların gruplarına göre farklı vize tarihleri mevcuttur.  Belirlenen kart vize süreleri kart basımı yapıldığı tarihten itibaren kart üzerine eklenmektedir. Kartların vize tarihlerinin kontrolü kart sahibinin sorumluluğundadır. Vize tarihleri kartınızı okuttuğunuz cihaz ekranlarında görüntülenmektedir.

GRUPLARA GÖRE VİZE SÜRELERİ:

Engelli, Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik, Basın, Muhtar, Posta Dağıtıcısı, Milli Sporcu, Belediye Zabıta, Havaalanı personeli ve Orman Muhafaza Kartları vize yapıldığı tarihten itibaren geçerli olmak üzere 1 YIL vizelenmektedir.

65 Yaş Üzeri, Ağır Engelli,  Ağır Engelli Refakatçi kartları, Gazi, Gazi ve Şehit Yakını, Öğretmen, Emekli Kartları vize yapıldığı tarihten itibaren geçerli olmak üzere 3 YIL vizelenmektedir.

Kartların vize tarihi bitimine 30 gün kala validatörler “kartınıza vize yaptırınız” uyarısı vermeye başlamakta ve vatandaşlarımız uyarılmaktadır. Vize tarihleri yukarıda belirtildiği gibi cihazlar üzerinden de kontrol edilebilir. Bu uyarıyı alan kart sahiplerinin güncel belgeleri ile kart merkezlerine giderek ücretsiz olarak vize yaptırması gerekmektedir.

Serbest kartlar (Engelli, Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik, Basın, Muhtar, Posta Dağıtıcısı, Milli Sporcu, Belediye Zabıta, Orman Muhafaza, 65 Yaş Üzeri, Ağır Engelli, Ağır Engelli Refakatçi, Gazi, Gazi ve Şehit Yakını) vize tarihleri bittikten sonra vizesi yapılana kadar “bakiyeniz yetersiz” uyarısı verir.

İndirimli kartlar (Emekli, Öğretmen ve Öğrenci kartları) vize tarihleri bittikten sonra vizesi yapılana kadar tam kart ücreti öder.

Tam ücretle biniş yapılan TAM KARTLAR ve KULLAN AT KARTLARDA vize uygulaması bulunmamaktadır.

ÖĞRENCİ VİZE UYGULAMASI

        Öğrenci kartlarına dolum noktalarından (tramvay gişeleri, 300’e yakın dolum bayisi) dolum yapıldığı esnada, cihazlar otomatik olarak kişinin öğrencilik hakkının devam edip etmediğini sorgulayacaktır.Öğrencilik hakkı devam eden kişilerin kartları dolum ile beraber vizelenecektir. Bu şekilde öğrencilerin herhangi bir belge getirmelerine de gerek kalmayacaktır.

Dolum yapılmasına rağmen vize tarihleri güncellenmeyen öğrenci kartı sahiplerinin güncel öğrenci belgesi ile kart merkezine gitmesi gerekmektedir.

Otobüslerdeki kart okuyucular ve tramvay duraklarında bulunan kart okuyucular ile tüm bakiye sorgulama cihazlarından kart okutulduğu zaman ekranda çıkan tarih 1 Kasım 2017  görünen kart sahiplerinin herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

Öğrenci kartları vize tarihi bittikten sonra vize yapılana kadar  tam kart ücreti öder.

Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından işbu açıklama yapılması gereği hâsıl olmuştur.

Saygılarımızla

BİLGİ İÇİN: (0242) 606 07 07YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa