Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Antalya’ya yatırımı bu yıl 12 milyon TL’yi bulacak
Antalya’ya yatırımı bu yıl 12 milyon TL’yi bulacak
Türkiye’de pizza sektörüne öncülük eden Domino’s Pizza, 26-28 Ocak tarihleri arasında Antalya’da bugüne dek düzenlediği en büyük toplantısını yaptı. Şube müdürleri ve franchisee’leri ile bir araya getiren etkinliğe toplamda 1000...
28 Ocak 2016 01:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’de pizza sektörüne öncülük eden Domino’s Pizza, 26-28 Ocak tarihleri arasında Antalya’da bugüne dek düzenlediği en büyük toplantısını yaptı. Şube müdürleri ve franchisee’leri ile bir araya getiren etkinliğe toplamda 1000 kişi katıldı.

Bu yıl Antalya’da 20 şubeye ulaşmayı ve toplam 350 kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını belirten Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga, “Bu yılki şubelerimizle, Antalya’ya 10 yıldaki toplam yatırımımız 12 milyon TL’yi bulacak” dedi. Tüm Türkiye’deki Domino’s Pizzalar içerisinde ciroların en yüksek olduğu illerden birinin de Antalya olduğunu söyleyen Saranga, “Antalya geçtiğimiz yıl en çok franchise başvurusu yapan iller arasında 4’üncü, 1 milyon 300 bin adet pizza ile en çok satış yapılan 5’inci il oldu” dedi.

Domino’s Pizza, 66 ilden gelen 471 bayisinin ve şube müdürlerini bir araya getirdiği geleneksel buluşmasını, bu yıl da 26-28 Ocak tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirdi. Etkinlikte Domino’s Pizza yöneticileri bayileri ile geçtiğimiz yılın değerlendirmesini yaptı ve 2016’ya yönelik hedeflerini paylaştı.

Kentteki şube sayısı 20’ye, istihdam 350 kişiye çıkacak

Aslan Saranga, Antalya’ya yönelik hedefleriyle ilgili, “2016 yılı Türkiye’deki 20, Antalya’daki 10’uncu yılımız. Bu yıl tüm Türkiye’de 500 şubeyi geçeceğiz. Antalya’da ise toplam 20 şubeye ulaşacağız. Yeni şubelerle 2016’da kentte toplam 350’ye yakın kişiye istihdam sağlıyor olacağız. Tüm yeni gelişmelerle birlikte 2016’da Antalya’ya toplam yatırımımız 12 milyon TL’yi bulacak” bilgisini verdi.

Antalyalı yatırımcıdan Domino’s Pizza’ya ilgi yüksek

Türkiye’de pizza sektörünün lideri konumundaki Domino’s Pizza, geçtiğimiz yıl açtığı 40 restoranı için toplam 600 adet franchise başvurusu aldı. Antalya, en çok başvuru gelen iller arasında İstanbul, İzmir ve Bursa’dan sonra 4’üncü oldu. Aslan Saranga, “Türkiye’de ciroların en yüksek olduğu bölgelerden biri de Antalya. Yatırımcı bunu farkında” dedi.

domos-pizza-antalya-2

66 il içerisinde en çok satış yapılan 5’inci il

Domino’s Pizza, 2015 yılında 33 milyon adet pizza sattı. En çok satılan şehirlerin başında İstanbul, Ankara ve İzmir gelirken, Antalya 1 milyon 300 bin adet pizza ile 66 il arasında 5’inci sırada yer aldı.

Antalyalı üreticiden 5 milyon TL’lik malzeme alacak

Saranga, Antalya’nın tedarik süreçleri açısından da kritik önem taşıdığını ifade etti. Satın alımların tümünü Türkiye’den yaptıklarını belirten Saranga, “Tüm üretimimizi kendimiz Türkiye’de yapıyoruz. Yurtdışından çöp bile almıyoruz. Kaliteli tedarikçileri sayesinde bu süreçte Antalya’nın da rolü var. 2016 yılında da Antalya bölgesindeki üreticilerden 5 milyon TL tutarında mantar ve sebze alacağız” dedi.

Antalyalılar İtalyan lezzetini tercih etti

Antalya’da en çok tercih edilen pizzalar, Bol Malzemos, Sosyal Pizza ve Karışık Pizza oldu. Pizza tüketim alışkanlıklarının Türkiye’de Batı kültürlerine göre farklılaştığını söyleyen Aslan Saranga, “Yurtdışında, özellikle Avrupa ve Avustralya’da daha az malzemeli, daha sade pizzaların tercih edildiğini görürüz. Türkiye’de ise önce gözümüz doysun istiyoruz; pizzamızda ne kadar bol malzeme varsa, o kadar iyi diye düşünüyoruz” dedi. Öte yandan Antalyalıların diğer kentlere göre 2015’te daha çok tercih ettiği lezzet ise ‘Yeni Italiano’ oldu.

Tır Projesi ile Antalyalının ayağına gidecek

Antalya’da yeni bir uygulamaya geçeceklerini belirten Saranga, “Tır Projesi adında, daha önce yalnızca Mersin’de hayata geçirdiğimiz bir projemiz var. Bu yıl Antalya da bu projeyle tanışacak. Standart bir pizza restoranının sahip olduğu tüm teknik özelliklere sahip bir tırın içinde Domino’s Pizza’yı Antalyalıların ayağına getireceğiz. Bu şekilde, kış mevsiminde de siparişleri artıracağız” dedi.

Son 8 yılın en büyük toplantısına 1000 kişi katıldı

2008’den beri yıllık bayi toplantılarını Antalya’da gerçekleştiren Domino’s Pizza’nın bu yılki buluşmasına 1000 kişi katıldı. Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga, “Şimdiye kadar Türkiye’de yaptığımız en büyük toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bu aynı zamanda ülkemizdeki fastfood sektörünün de en büyük toplantısı. Antalya’nın bu anlamda bizim için anlamı büyük” dedi.

Saranga, Antalya’da Tohum Otizm Vakfı’yla beraber iki sene boyunca iki okula destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini de belirtti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa