Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ASAT’tan bir garip kampanya
ASAT’tan bir garip kampanya
Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT’ın COVİD-19 salgını nedeniyle su abonelerine yönelik yapacağı faturalandırma yöntemi tüketiciler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan kampanya duyurusunda “Koronavirüs salgınına karşı alınan yeni...
31 Mart 2020 14:25
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT’ın COVİD-19 salgını nedeniyle su abonelerine yönelik yapacağı faturalandırma yöntemi tüketiciler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan kampanya duyurusunda “Koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemler gereği ASAT Genel Müdürlüğü tüm abone gurupları için (Ticarethane/İşyeri – Otel aboneleri hariç) Nisan ayı okuması yapılmadan Şubat ve Mart aylarının tüketim ortalamasının %80’i oranında faturalandırma yapacak. Ticarethane/İşyeri ve Otel – Motel – Pansiyon abonelerinde Nisan ayında geçici olarak faturalandırma yapılmayacak” denildi.

ASAT Sayaç

Bazı aboneler uygulamayı olumlu karşılayıp Başkan Böcek’e teşekkür ederken, bazı tüketiciler uygulamayı beğenmedi.

Sosyal medyada paylaşılan kampanya görselinin altına yaptıkları yorumlarlarla eleştirilerini ileten su aboneleri kampanyanın kafa karışıklığı yaratmaktan başka bir işe yaramadığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i bu konuda net olmaya ve halkın yararına bir düzenleme yapmaya davet ettiler.

Başkana sitem eden bir vatandaş ”Sayın başkanım bütün Antalya halkı olarak oy verdik. Bu zorlu süreçte insanlar dan 2-3 ay fatura ücreti almazsanız ölür müsünüz? Zaten Antalya’da birçok dükkan, işyeri kapandı kimse para kazanamıyor. AKP’den sizin ne farkınız kaldı, yazık?” şeklinde yorum yaptı.

Bir başka vatandaş ise yorumunda; “Şu karantinada, üç kuruşluk aklımız kalmıştı, onu da aldın başkan. Sayaç okuma personelini koruyorum de, anlayalım” dedi.

Bir diğer tüketici ise; ” Çok komiksin başkan😷hadi bunu düşündün birileri de onayladı helal başkanım aklınızla bin yaşayın dedi; yahu biri de çıkıp çok saçma başkanım bu demedi mi? Gerek yok böyle laf kalabalıklarına başkan; biraz olsun samimi ve iyi niyetli olun. Aldığınız oyları hakedin. Ayıptır, Çok yazık! Yakışmadı…” şeklinde yorum yaptıYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa