Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ATLI GEÇİŞ
ATLI GEÇİŞ
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü, Antalya’da mülki ve askeri erkânın katılımıyla düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü törenleri, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı...
30 Ağustos 2015 17:12
Font1 Font2 Font3 Font4

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü, Antalya’da mülki ve askeri erkânın katılımıyla düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü törenleri, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Vali Muammer Türker, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Çetin Osman Budak, Op. Dr. Niyazi Nefi Kara, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların yer aldığı törende, Atatürk Anıtı’na protokol çelenklerini sundular.

3

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan törende saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından, tebriklerin kabulü için Vali Muammer Türker, protokol üyeleri ile birlikte Valilik Binası’na geçti. Vali Muammer Türker, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Valilik Binası’nda tebrikleri kabul ettiler.

5

Vali Türker, daha sonra Cumhuriyet Caddesi’nde resmigeçit töreni için hazır bekleyen tören kıtası ve vatandaşların bayramını kutladı. Geçit töreninde günün anlam ve önemine ilişkin şiir ve konuşmalar sunuldu. Gaziler, şehit aileleri ve askeri birliklerin geçiş yaptığı tören ilgiyle izlendi.

7

8

6

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümüne ilişkin kutlamalar resmigeçit töreninin ardından sona erdi.

4YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa