Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ATSO’DAN RUSYA’YA ÇAĞRI
ATSO’DAN RUSYA’YA ÇAĞRI
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, son dönemde Rusya ile yaşanan sorunların itidal içinde çözülmesi dileği ile Rusya’daki Oda Başkanları’na işbirliği çağrısında bulundu. Başkan Çetin,...
27 Kasım 2015 19:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, son dönemde Rusya ile yaşanan sorunların itidal içinde çözülmesi dileği ile Rusya’daki Oda Başkanları’na işbirliği çağrısında bulundu.

Başkan Çetin, Moskova, Saint Petersburg, Ekaterinburg, Krasnodar, Orenburg, NijniyNovgorod, Novosibirsk, Sochi başta olmak üzere Rusya’daki ileri gelen Oda Başkanlarına gönderdiği yazıda şunları kaydetti:

“Sayın Başkan,

Türkiye-Suriye sınırında, sınır ihlali nedeniyle düşürülen Rus savaş uçağında bir pilotun hayatını kaybetmiş olmasından dolayı üzüntümüzü ve başsağlığı dileklerimizi bildirmek istiyorum.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Türk halkının Rusya’yı dost ve kardeş bir ülke olarak bildiğini, sevdiğini hatırlatarak, bu elim olayın ülkelerimiz arasındaki bu duygusal bağı zedelememesi gerektiğine inanıyoruz.

Antalya’nın Rusya ile bağları çok daha özel niteliktedir. Antalya’da yerleşmiş, çalışan  ve evlenmiş Rusya vatandaşları halklarımız arasında kardeşlik bağları kurmuşlardır. Dostluk ve kardeşliğin, her tür ekonomik, jeopolitik amaçların üzerinde tutulması gerektiğini düşünüyor ve bu nedenle Antalya özel sektörü olarak kardeşliğimizin korunmasını, mevcut krizin büyümeden aşılmasını arzuluyoruz.

atso baskani davut cetin

Ortadoğu’da, Karadeniz’de, Kafkasya’da ve özellikle Suriye’de barış ve kalkınma için Rusya-Türkiye işbirliği yaşamsal bir önem taşımaktadır. Elbette, ülkelerimiz birbirlerinin hassasiyetlerine azami dikkati sarfetmeli, Rusya yönetimi ve Rus halkı da Türkiye’nin Suriye’de yaşayan Türkmen halkına dönük kaygılarını anlamalıdır.

Dünya 21. yüzyılda bilim, teknoloji, sanat alanlarında ilerlerken, bölgemizin geçmişte kalması gereken çatışmacı bir ortam nedeniyle geri kalması kabul edilemez.Bu çerçevede Rusya ve Türkiye özel sektörünün böyle bir dönemde barış, dostluk ve itidal çağrıları yapması, iki ülkenin de zararına olacak bir gerginliği önleyici çalışmalar yürütmesi uygun olacaktır.

Sözkonusugelişmelerden duyduğumuz üzüntüyü tekrarlıyor, sizi bu sorunu dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirerek aşmak üzere işbirliğine davet ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla.”

 ATSO’DAN RUSYA’YA ÇAĞRI Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa