Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BAKIN SUÇU NE?
BAKIN SUÇU NE?
ANTALYA’da engelli basketbolcu 25 yaşındaki O.S., internet üzerinden elde ettiği 15 yaşından küçük çocukların müstehcen fotoğraflarını bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Engelli basketçi O.S. hakkında, geçen yıl sosyal...
27 Mayıs 2015 12:48
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da engelli basketbolcu 25 yaşındaki O.S., internet üzerinden elde ettiği 15 yaşından küçük çocukların müstehcen fotoğraflarını bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapse mahkum edildi.

Engelli basketçi O.S. hakkında, geçen yıl sosyal medyada görüntülü konuştuğu 15 yaşından küçük A.B.Ç. ile E.A. adlı kız çocuklarının müstehcen fotoğraflarıyla şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği iddiasıyla Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen O. S., önceki gün görülen karar duruşmasına tekerlekli sandalyesiyle geldi. Duruşmaya avukatıyla katılan O.S., suçlamaları kabul etmedi. İnternet üzerinden konuştuğu A.B.Ç.’ye, ‘müstehcen fotoğraf gönder’ demediğini, ‘Evini basarım’ gibi tehditte bulunmadığını ileri süren Orhun S., diğer mağdur E.A.’ya karşı da herhangi bir hareketi ya da tehdidi olmadığını söyledi.

MÜSTEHCEN 2 FOTOĞRAF GÖNDERDİM

Kendisinin sadece, yine bu iki kız tarafından şikayet edilip Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan bir başka sanığa, mahkemeye sunması için E.A.’nın 2 müstehcen fotoğrafını gönderdiğini ileri süren O. S., “O fotoğraflara, internete giren herkes benim gibi ulaşabilir” dedi.

Bedensel temas olmadığı için ‘cinsel istismar’, ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliği’ suçundan sanığın beraatına karar veren mahkeme, çocuklara ait müstehcen fotoğrafları bulundurma eyleminden O. S.’yi 3 yıl hapis ve 12 gün adli para cezasına mahkum etti. Sanığın duruşmalardaki iyi hali ve tavırları nedeniyle indirim yapan mahkeme, hapis cezasını 2 yıl 6 aya düşürdü. Adli para cezasını da günlüğü 20 liradan 10 güne indiren mahkeme, sanığın bazı haklardan belli bir süre yasaklanmasına da hükmetti. Toplam 154 liralık yargılama giderinin sanıktan alınmasına da karar veren mahkeme, adli emanetteki çocuklara ait iki görüntü CD’si ile diğer delillerin karar kesinleşinceye kadar muhafaza edilmesini de kararlaştırdı. Yargıtay’ın kararı onaması halinde O. S. kalan cezasını çekmesi için tutuklanacak.
engelli-basketciye-mustehcen-cocuk-fotografindan-2.5-yil-hapis_3491_dhaphoto3
7 Haziran seçimleri için Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğu da belirlenen O. S.’nin, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında partinin üst düzey isimleriyle birlikte çektirdiği fotoğrafları da yer alıyor. DHA

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa