Kapat
BALBAY’A SEVGİ SELİ
BALBAY’A SEVGİ SELİ
Bir süre önce özgürlüğüne kavuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a destek için Antalya’ya geldi. Balbay ve Akaydın’ı Antalya halkıyla buluşturan iki...
21 Mart 2014 16:05
Font1 Font2 Font3 Font4

Bir süre önce özgürlüğüne kavuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a destek için Antalya’ya geldi. Balbay ve Akaydın’ı Antalya halkıyla buluşturan iki ayrı bölge toplantısında coşkulu kalabalık meydanlara sığmadı.

Meltem, Bayındır, Soğuksu, Yıldız, Güvenlik ve Varlık mahalleleri sakinlerinin katıldığı ilk toplantı Bayındır Park’ta; Cumhuriyet, Sedir, Muratpaşa, Memurevleri, Üçgen, Altındağ   mahalleleri sakinlerinin katılımıyla gerçekleşen ikinci toplantı ise Muratpaşa Mahallesi’nde bulunan Giritliler Evi önünde düzenlendi. Akaydın- Balbay buluşması; CHP Muratpaşa Adayı Ümit Uysal’ın da katılımıyla Akaydın – Balbay – Ümit Uysal dayanışmasına dönüştü.

DSC_5776

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Yargıtay eski Başsavcısı Vural Savaş, CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan ve CHP meclis üyesi adaylarının da yer aldığı toplantılara, özgürlüğüne yeni kavuşan Mustafa Balbay ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın konuşmaları damgasını vurdu.

Yalancıya talancıya dur demenin zamanı geldi

DSC_5782

 

Mustafa Akaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimi kaybedecek olmanın hezeyanıyla öfke krizi kışkırtıcılığı yaptığını söyledi. Toplantılara gösterilen yoğun ilgiye dikkat çeken Mustafa Akaydın, “Bu sevgi, bu coşku her yerde; bütün dağlarımızda, bütün ovalarımızda var. Dün Elmalı’daydık. Elmalı’nın köylerinde, hem de uç köylerinde burada olduğu gibi muhteşem kalabalıklar vardı. 2-3 bin kişiyle buluştuk. Manavgat’taki bir mahalle toplantısına 7- 8 bin kişi katıldı. Yalancıya, talancıya, dolandırıcıya güle güle demenin zamanı geldi” diye konuştu.

Trafiği kilitlemek, toplu ulaşımı sabote etmek isteyenler var

DSC_5866

Başbakan’ın miting konuşmalarından esinlenen bazı kesimlerin montajlarla oluşturdukları bültenlerde, kendisinin İncil dağıttığına yönelik yalanlar uydurduklarını dile getiren Akaydın, devamla şunları söyledi: “Başbakanın hırsızlık kadar önemli bir suçu daha var: Yalancılık. Çok güzel yalan söylüyor. Biliyorsunuz, geçen Cumartesi günü geldi. Yine meydanlarda en çok sataştığı kişilerden biri bendim. Seçimi kaybedeceklerini anladıkları için öfke krizleriyle halkı kışkırtıyorlar. Minibüs esnafından bazı kişileri kışkırtarak, toplu ulaşımı sabote etmeye çalışıyorlar. Alt geçitlerde araba bozarak trafiği kilitledikleri yönünde duyumlar aldık. Bütün bunlar, korkunun, kaybetmenin yarattığı öfke krizlerinin göstergesi. Bu türden kışkırtmalara karşı tedbirli olun; oyuna gelmeyin. Açık ara öndeyiz. Ümit Uysal’ın Muratpaşa Belediye Başkanlığını şimdiden ilan ediyorum. Yeni bir zafer için hazırlıklı olun.”

Antalya’nın konuğu ‘Gazi Mustafa Balbay’

mustafa balbay antalya

Mustafa Akaydın “Önce bizim bir Mustafa Kemal’imiz vardı; şimdi Gazi Mustafa Balbay’ımız var,” diye bitirdiği konuşmasının ardından mikrofonu Mustafa Balbay’a uzattı. Balbay, alanı dolduran coşkulu kalabalığa şu şekilde seslendi: “Sizin bu sevginiz, bu coşkunuz, bu içtenliğiniz uğruna değil 5 yıl, 50 yıl bile yatılır. Demir parmaklıklar ardında, özgürlük ne zaman gelir diye sorduğum anlar geldi aklıma. Dedim ki, Balbay, senin demir parmaklıklar ardından ne zaman çıkacağın değil, nasıl çıkacağın önemli. Dimdik çıkmalısın, seni sevenlerin karşısına dimdik çıkmalısın demiştim. Buraya gelirken kimi arkadaşlarım sarıldı, bazıları da ağladı. Aramıza hasret girdi, hüzün dolu anlar yaşadık; ama bundan sonraki gözyaşlarımız zafer gözyaşları olacak. Özgürlüğün ve iktidar coşkusunun gözyaşları olacak.”

Bu seçim çok önemli

Mustafa Balbay 30 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Sizler de biliyorsunuz ki, bu seçim sadece bir yerel seçim değil, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerden sonra 10 Ağustos ve 24 Ağustos tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Önümüzdeki yıl Haziran ayında genel seçimler var. Hedefimiz büyük kentler başta olmak üzere çok büyük bir başarı elde etmek; genel seçimlerde Kılıçtaroğlu’nu Başbakan, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak olmalı. Bu seçimlerde CHP’nin alacağı yüksek oy, genel seçimlerin de merdiveni olacak.”

Yurtseverler hapisteyken özgür olunmaz

Mustafa Balbay sık sık alkışlarla kesilen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizlerin vicdanında kabul görmeyen davalar nedeniyle tutuklu bulunan tüm yurtseverler serbest kaldığı gün ben kendimi özgür hissedeceğim. Balyoz davasında yatan yurtseverler, Gezi davasında yatan gençler, şu anda bizlerle olması gereken sevgili Engin Alan da Antalya caddelerinde yürümeden kendimizi özgür hissetmeyeceğiz.”

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa