Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BALIKÇILAR GİTTİ, YATÇILAR GELDİ
BALIKÇILAR GİTTİ, YATÇILAR GELDİ
Deniz Haber Ajansı’nın haberine göre; Antalya Serbest Bölgesi’ne ait olan ve yıllardır balıkçılar tarafından kullanılan rıhtım Balıkçı Barınağı’nın tamamlanması ile boşaltıldı. Antalya Serbest Bölgesi’ne tahsis edilmiş olmasına rağmen yer yokluğu...
17 Mayıs 2015 20:20
Font1 Font2 Font3 Font4
Deniz Haber Ajansı’nın haberine göre; Antalya Serbest Bölgesi’ne ait olan ve yıllardır balıkçılar tarafından kullanılan rıhtım Balıkçı Barınağı’nın tamamlanması ile boşaltıldı.

Antalya Serbest Bölgesi’ne tahsis edilmiş olmasına rağmen yer yokluğu nedeniyle yıllardır balıkçılar tarafından kullanılan rıhtım boşaltıldı. Balıkçıların Sıçan Adası karşısında yapımı tamamlanan Balıkçı Barınağı’na taşınma işlemi tamamlandı. Böylece Antalya Limanı’nda bir dönem sona erdi. Boşalan 8 bin metrekarelik alan ve rıhtım Serbest Bölge’nin kullanımına geçti.

DAHA FAZLA ÜRETİM
Ürettiği ultra lüks yatlarla dünyanın sayılı yat üretim merkezleri arasına giren Antalya Serbest Bölgesi’nin sahip olduğu alanın genişlemesi, daha fazla yat üretimi, daha fazla yat bakımı ve daha fazla istihdam anlamına geliyor. Antalya Serbest Bölgesi İşletici A.Ş. (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses, boşalan alanda süper lüks yatların tamir ve bakımlarının yapılacağını bildirdi. Gürses, kurulacak tesislerde 4 bin kişinin istihdam edileceğini sözlerine ekledi.

KATMA DEĞER ARTACAK 
Kurulacak tesislerin katma değer yaratacağını ve yat bakım işinde 4 bine yakın kişinin çalışacağını belirten Gürses, “Binlerce kişi istihdam edilecek. Geri dönüşü kısa sürede sağlanacak. Ayrıca Antalya Serbest Bölgesi’nde 14 yılda 270 yat üretildi. Bu yatlardan 570 milyon dolar satış rakamı elde edildi. Bugün ise 50-60 metre uzunluğunda yat üretimi yapılıyor. Dünyanın ilk ve özel eco yatı burada üretiliyor. Önümüzdeki günlerde denize indirilecek” açıklamasını yaptı.

antalya serbest bolge balıkci barinagi

DAHA BÜYÜK YATLAR
Gürses, balıkçıların taşınma işleminin ardından Serbest Bölge içinde daha büyük yatların yapımı, suya indirilmesi ve lüks yatların tamiri için yer açıldığı söyledi. Böylece Antalya’da yat bakım ve onarım tesislerinin eksikliğinin giderileceğini de belirten Gürses, “Bu alanı en verimli şekilde kullanacağız” diye konuştu.

KAYNAK. Deniz Haber AjansıYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa