Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BARINAĞA ZİYARETÇİ AKINI
BARINAĞA ZİYARETÇİ AKINI
Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merzkezi, 2014 yılının ilk altı ayında 874 ziyaretçi ağırladı. Sahiplendirme programı ile 475 sokak köpeğini yeni ailelerine teslim etti.   Konyaaltı Belediyesi sokakta başıboş bir...
25 Temmuz 2014 01:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merzkezi, 2014 yılının ilk altı ayında 874 ziyaretçi ağırladı. Sahiplendirme programı ile 475 sokak köpeğini yeni ailelerine teslim etti.  

Konyaaltı Belediyesi sokakta başıboş bir şekilde yaşayan köpek ve kedilere “sahiplendirme” programıyla yeni sıcak yuvalar buluyor. Her yıl onlarca sokak hayvanını sağlık kontrolünden geçiren ve rehabilite eden Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, yılın ilk altı ayında 475 köpeği yeni sahiplerine teslim etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, oluşturdukları “sahiplendirme” program ile öncelikli olarak hayvanları sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bunun içinde okullardan öğrenci gruplarını Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaretçi olarak kabul ettiklerini dile getiren Muhittin Böcek, öğrencilerin burada küçük dostlarıyla oyun oynadıklarını ve onları tanıyarak sevmeyi öğrendiklerini bildirdi.

Bu yılın ilk 5 ayında 12 okuldan toplan 400 öğrenciyi hayvan barınağında ağırladıklarını ifade eden Başkan Böcek, geçtiğimiz yıla oranla öğrenci ziyaretçi sayısının yüzde 150 arttığını kaydetti. Başkan Böcek, toplam ziyaretçi sayısının ise yılın ilk altı ayında 874 olduğunu bildirdi. Ziyaretçi sayısını, hayvan sevgisini aşılamak adına son derece önemli bulduklarını dile getiren Böcek, bu yılın ilk altı ayında 475 sokak köpeğini yeni sahiplerine teslim ettiklerini söyledi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa