Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Başkan Böcek: Gazeteciler mesai arkadaşım
Başkan Böcek: Gazeteciler mesai arkadaşım
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle; Değerli Basın Emekçileri, Sizler, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birisiniz… Toplumumuzun en doğru ve tarafsız şekilde...
9 Ocak 2020 19:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesaj şöyle;

Değerli Basın Emekçileri,
Sizler, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından birisiniz…
Toplumumuzun en doğru ve tarafsız şekilde bilgilendirilmesi için zor şartlarda mesleğini onuruyla yapmaya çalışan basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.
10 Ocak 1961’de gazetecilerin haklarının 212 sayılı kanun ile ilk kez yasal güvence altına alınması dolayısıyla kutlanmaya başlanan Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırırken bir yandan da düşündürmektedir. Haklarını elde etmek için büyük çaba harcayan gazeteciler, bugün de mesleklerini tarafsızca yapabilmek için aynı çabayı göstermekte, teknoloji çağında var olma, hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Bu nedenle 10 Ocak tarihi, gazeteciler için büyük anlam taşıyan özel bir gündür.

Mesai kavramı olmaksızın her şartta görevinizi layıkıyla yaptığınızın, halkımızı bilgilendirmek adına verdiğiniz o zorlu mücadelenin en yakın şahitlerinden birisiyim. 25 yıllık siyasi hayatım boyunca adeta bir mesai arkadaşı gibi çalıştığım siz değerli basın emekçi kardeşlerimin ve büyüklerimi saygıyla selamlıyorum.

“Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözü ışığında, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı kalarak, vatandaşların haber alma hakkını ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getiren tüm basın mensuplarına teşekkür borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, gazetecilik mesleğine emek ve gönül veren tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha kutluyorum. Tüm basın emekçilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Muhittin Böcek
Antalya Büyükşehir Belediye BaşkanıYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa