Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Başkan Uysal, hemşeri dernekleriyle buluştu
Başkan Uysal, hemşeri dernekleriyle buluştu
Başkan Uysal, hemşeri dernekleriyle buluştu Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde dernek ofisi açılışını gerçekleştiren Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği etkinliğinde “İnsanlar, burada, kendilerine en zıt...
4 Mart 2019 15:57
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Uysal, hemşeri dernekleriyle buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde dernek ofisi açılışını gerçekleştiren Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği etkinliğinde “İnsanlar, burada, kendilerine en zıt gibi görünen fikirlerini bile o kadar zıt olmadığı birbirini yakından tanıyarak görecekler. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi, insanları birleştirmenin, bütünleştirmenin bir başka yolu” diye konuştu.

Başkan Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde geleneksel çiğ köfte günü düzenleyen Antalya Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve dernek ofisi açılışını gerçekleştiren Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin etkinliklerine katıldı.

Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi olan merkezde Başkan Uysal’ı Adıyamanlılar küçük bir sürprizle karşıladı. Adıyamanlılar çiğköftenin üzerine Başkan Uysal’ın adını yazarken Ümit Uysal da, dernek üyeleri ve yöneticileriyle tek tek selamlaştı, sohbet etti. Başkan Uysal, Adıyaman’ın çiğköftesini, kuru üzümünü ve mert, yiğit insanlarını çok sevdiklerini belirtirken, buradan Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin merkezdeki ofis açılışına katıldı.

Sivaslıların büyük bir coşkuyla karşıladığı Başkan Uysal, açılışta yer alan mahalli müzik topluluğunun söylediği ‘Sivas’ın Yolları’ türküsüne eşlik etti. Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada,  derneklerin bir amacının da bulunduğu şehre, ülkemize, milletimize ve insanımıza ortak akıl yoluyla katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde bulunan derneklerin üyelerine yönelik etkinliklerini yanı sıra Muratpaşa’ya ve Antalya’ya ilişkin güzel fikirler yürüteceklerinin altını çizen Başkan Uysal, “İnsanlar kendilerine en zıt gibi görünen fikirlerini bile o kadar zıt olmadığı birbirini yakından tanıyarak görecekler. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi, insanları birleştirmenin, bütünleştirmenin bir başka yolu” diye konuştu.  YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa