Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Başkan Uysal Rus Konsolos’u ağırladı
Başkan Uysal Rus Konsolos’u ağırladı
Başkan Uysal Rus Konsolos’u ağırladı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya’nın görevine başlayan yeni Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza’ya Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u hediye etti. Rusya’nın yeni Antalya Başkonsolosu Rogoza, Başkan...
25 Mart 2017 09:39
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Uysal Rus Konsolos’u ağırladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya’nın görevine başlayan yeni Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza’ya Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u hediye etti.

Rusya’nın yeni Antalya Başkonsolosu Rogoza, Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti. Başkan Uysal, Başkonsolos Rogoza’ya yeni görevinde başarı dileğinde bulunurken Muratpaşa’nın sadece Anadolu’nun dört bir noktasından gelip Antalya’yı memleket olarak görenlerin değil başta Rusya olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden gelen insanlarla oluşmuş çok kültürlü bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi.

Bu çok kültürlü yapı içinde Dostoyevskileri, Tolstoyları, Şolohovları, Puşkinleri yetiştirmiş derin bir kültüre ve tarihe sahip Ruslarla birada Muratpaşa’nın parçası olmaktan son derece memnun olduğunu aktaran Başkan Uysal, artık geleneksel hale gelen Yöreler Renkler Festivali’nde de bir geceyi Rusların kendi kültürlerini tanıtması için ayırdıklarını söyledi.

Başkonsolos Rogoza da Antalya’da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek misafirperverliği dolayısıyla Başkan Uysal’a teşekkür etti. Başkan Uysal, ziyarette Oleg Rogoza’ya Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u hediye etti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa