Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BAŞKAN UYSAL, TARİH VERDİ
BAŞKAN UYSAL, TARİH VERDİ
Güzeloluk Mahallesi’nde, “Biz size geliyoruz “sloganı ile düzenlediği Halk Günü’nde vatandaşlara seslenen MuratpaşaBelediye Başkanı Uysal,Kırcami İmar Planı’nın son durumunu anlattı. Başkan Uysal, “Çocukluğumda karpuz sattığım Kırcami’nin planını en geç önümüzdeki...
28 Kasım 2015 22:58
Font1 Font2 Font3 Font4

Güzeloluk Mahallesi’nde, “Biz size geliyoruz “sloganı ile düzenlediği Halk Günü’nde vatandaşlara seslenen MuratpaşaBelediye Başkanı Uysal,Kırcami İmar Planı’nın son durumunu anlattı. Başkan Uysal, “Çocukluğumda karpuz sattığım Kırcami’nin planını en geç önümüzdeki yıl Mart ayında bitecek” 

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Biz size geliyoruz” sloganı ile her hafta bir mahallede düzenlediği Halk günü toplantılarına GüzelolukMahallesi’nde devam etti. Kültür Sitesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, Başkan Uysal, belediye çalışmalarını vatandaşlara iki bölümde anlattı. Birinci bölümü klasik belediyecilik çalışmaları olan fen işleri, park bahçeler ve temizlik işleri, ikinci bölümü sosyal belediyecilik çalışmaları olan eğitim bilim merkezleri, kreşler, yaşlı evleri, MURGEM, engelli merkezi, cenaze hizmetleri ile projeleri kapsayan ve sosyal belediyecilik olarak ikiye ayıran Başkan Uysal, vatandaşların sorularını da tek tek cevapladı.

Başkan Uysal, Kırcami planını anlattı

Güzeloluk Mahallesi sakinlerine,Kırcami imar planı ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Göreve başladığım ilk günden itibaren Kırcamiimar planını çalışmaya başladım.Kırcami imar planının yapılması için özel bir alanda, uzmanlardan oluşan özel bir ekip kurduk. Kırcami imar planına çok yoğun çalışmamızın iki nedeni vardır.  Birincisi; çocukluğumda Kırcami bölgesinde karpuz satardık.Kırcami bölgesinde o günlerde, bölgede yaşayan abilerimiz imar planından söz ederlerdi. Yaklaşık 35 yıl önce imar planının konuşulduğunu bilirim. İkincisi yerel seçimlerden öncede Kırcami meydanında söz verdim. İlk ay 1/1000’lik planı bitireceğiz diye. Bir ayda 1/1000’lik planı meclise sunulacak şeklini bitirdik” diye konuştu.

ümit-uysal-güzeloluk-mahallesi

Uysal: “Herkesi şaşırttık”

Kırcami İmar planını bitirince kamuoyu ile paylaştıklarını ve kısa sürede bitirilmesinden dolayı herkesin şaşırdığını sözlerine ekleyen Başkan Uysal, “Sivil toplum kuruluşlarını davet ettik, planı dağıttık.Taslak halinde hazırladığımız planı sivil toplum örgütleri ile eksiklerini gidererek  düzenledik. İnşaat alanını yüzde 20 arttırarak yüzde 60’a çıkardık. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde plan oy birliği ile geçti. Hızlı bir şekilde 18 uygulamasına başladık ve rekor bir zamanda 8 ayda tamamladık.  Ancak 1/5000 ve 1/25000’likplanlara dava açanlar oldu. Mahkeme dosyalarına itiraz ettik vebilirkişi raporları bizim aleyhimize çıktı. Mevcut nedenlerden dolayı 18 uygulamasını(parselasyon) açıklamadık. Kırcamiİmar Planı’nda 90 dönüm alanda 2 adet hastane alanı bulunuyor. Kamuya ait alanları planda tek bölgede topladık. 1/5000’lik ve 1/25000’lik revize planlarını Büyükşehir Belediyesi yapacak. En geç önümüzdeki yıl Mart ayına kadar karpuz sattığım Kırcami bölgesinin imar planının 18 uygulaması (parselasyon) tamamlanacak” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa