Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Başkan Uysal vizyonu belirledi: “Demokratik ve özgür bir kent”
Başkan Uysal vizyonu belirledi: “Demokratik ve özgür bir kent”
Başkan Uysal vizyonu belirledi: “Demokratik ve özgür bir kent” Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin 5 yılına ilişkin stratejik plan toplantısında, “Mevcut ekonomik verilerin üzerinde toplumsal ve insanı kalkınma, onun...
10 Nisan 2019 14:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Uysal vizyonu belirledi: “Demokratik ve özgür bir kent”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin 5 yılına ilişkin stratejik plan toplantısında, “Mevcut ekonomik verilerin üzerinde toplumsal ve insanı kalkınma, onun üzerine kurulmuş demokratik kent kültürü. Ve onun üzerine o kentte yaşamaktan gurur ve onur duyulan, farklı hissedilen özgür atmosfer. Bu Türkiye’ye örnek olacak tablo. Bunun için çalışacağız, vizyonumuz bu” diye konuştu.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen törenle mazbatasını alan Başkan Uysal, yeni döneme başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katılımıyla Muratpaşa’nın 2019 – 2024 yıllarına ilişkin yol haritasının çizileceği stratejik plan toplantısına katıldı.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Muratpaşa’da eşitlikçi standartlar oluşturmak üzerine kurulu bir belediyeciliği hayata geçirdiklerini söyledi. “Asfalt yapıyorsak hepsini sök yeniden yap. Spor yapma olanağı veriyorsan bütün Muratpaşa’da, kim istiyorsa ona ver. Yaşlı Evleri, üyelik şansı 60 yaş üzeri herkes için… Bu bir standart” diye konuşan Başkan Uysal, bu noktada önemli kavramların kapsam, kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda tamamlanan dönemin ardından Muratpaşa Belediyesi’nin tüm birimleriyle ölçülebilir ve değerlendirebilir rejime kavuşacağı yeni bir dönemin başlayacağını belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Mevcut ekonomik verilerin üzerinde toplumsal ve insanı kalkınma, onun üzerine kurulmuş demokratik kent kültürü. Ve onun üzerine o kentte yaşamaktan gurur ve onur duyulan, farklı hissedilen özgür atmosfer. Bu Türkiye’ye örnek olacak tablo. Bunun için çalışacağız, vizyonumuz bu. Bunu temellendireceğiz. Bununla ilgili stratejik planımızı hazırlayacağız. Bununla ilgili bütçelerimizi yapacağız. Bölgedeki mali yapısını en güçlü belediyeyeyiz. Bunu borç almadan, gayri menkul satmadan bütçe dengeleriyle sürdürülebilir hale getirecek bir sosyal örneği kendimize misyon biçiyoruz. Ve bütün Türkiye böyle olsun istiyoruz.”

Turizm Müdürlüğü

Yeni dönemde Muratpaşa Belediyesi’nce uygulanacak projelere de dikkat çeken Başkan Ümit Uysal; “Akıllı turizm uygulamalarına başlayacağız. Dış İlişkiler Müdürlüğümüz kapsamında Turizm Müdürlüğü kuracağız. İnovasyon ve teknoloji eğitimine ağırlık vereceğiz” dedi.

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından toplantı Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç’un stratejik plana ilişkin açıklamalarıyla devam etti.    YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa