Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Başkan Uysal’dan deneme dalışı
Başkan Uysal’dan deneme dalışı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yarın tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliğiyle başlayacak Çevre Festivali öncesi deneme dalışı gerçekleştirdi. Yaklaşık 15 dakika süren dalışın ardından Başkan Uysal, “Doğayla barışık...
19 Nisan 2018 13:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yarın tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliğiyle başlayacak Çevre Festivali öncesi deneme dalışı gerçekleştirdi. Yaklaşık 15 dakika süren dalışın ardından Başkan Uysal, “Doğayla barışık bir hayatın, ekolojik bir yaşamın kapılarını aralayacak festivalimize komşularımızı davet ediyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Aktiffelsefe Derneği işbirliğiyle bu yıl ilkini gerçekleştireceğiMuratpaşa Çevre Festivali, yarın (Cuma) saat 11.00’de tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda gerçekleştirilecek deniz dibi temizliğiyle başlıyor.

Su Altı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği ve GEA Arama Kurtarma Ekoloji’yle birlikte gerçekleştirilecek temizlik çalışması öncesi Başkan Uysal, ekiple birlikte deneme dalışı gerçekleştirdi. Deneme dalışı yaklaşık 15 dakika sürdü.

Başkan Uysal, denizlerin milyonlarca canlının yuvası olduğu kadar insanoğlu için bir geçim, besin ve yaşam kaynağı olduğunu söyledi. Yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz oksijenin önemli bir bölümünün denizlerden geldiğini belirten Başkan Uysal, “Bu yıl ‘Nefes ol’ sloganıyla gerçekleştireceğimiz Muratpaşa Çevre Festivali’nde bu gerçeğin altını biz kez daha çizmek için deniz dibi temizliğiyle festivalimize başlamak istedik” diye konuştu. Yarın gerçekleştirilecek dalışın Kaleiçi anfitiyatroda canlı yayınlanacağını söyleyen Başkan Uysal, “Su altı kirliliğine dikkat çekmek için yapacağımız bu dalış sonrası toplanacak atıklar festival süresince de sergilenecek” dedi.

Başkan Uysal, 3 gün boyunca atölyeler, sergiler, panellerle devam edecek festivale tüm Antalyalıları da davet etti. Kaleiçi’nde yapılacak deniz dibi temizliğinin ardından aynı gün saat 15.00’de Çevre Festivali’nin resmi açılışı gerçekleştirilecek.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa