Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BAŞKAN YÜCEL, ÇORBA PİŞİRDİ  
BAŞKAN YÜCEL, ÇORBA PİŞİRDİ   
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi’nde devam eden Yöresel Yemek Atölyesi’ni ziyaret etti. Kursiyeri kırmayan Başkan Yücel, onlarla hülüklü çorba pişirip, hanımların pişirdiği yemeklerin tadına...
15 Ocak 2016 19:15
Font1 Font2 Font3 Font4

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi’nde devam eden Yöresel Yemek Atölyesi’ni ziyaret etti. Kursiyeri kırmayan Başkan Yücel, onlarla hülüklü çorba pişirip, hanımların pişirdiği yemeklerin tadına baktı.

Unutulmaya yüz tutan yöresel yemeklerin yaşatılması için Alanya Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı Yöresel Yemek Atölyesi, Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi’nde devam ediyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kursun 2. Etabına katılan kursiyerleri ziyaret etti.

Alanyalı hanımlar ve yerleşik yabancılardan oluşan 35 kursiyer katıldığı yemek atölyesinde Emine Çorbacı’nın uygulamalı olarak öğrettiği Alanya’ya özgü yemekleri tadan Belediye Başkanı Yücel, kursiyerlerin ricası üzerine hülüklü çorba pişirmeye yardımcı oldu. CHP eski İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ile çorbayı pişiren Başkan Yücel, “Gelecek yıl kursu, AHEP Üniversitesinin Gastronomi Bölümü ile işbirliği içinde, daha iyi imkanlarda ve daha çok katılımcı ile devam ettireceğiz.” dedi.

YEŞİLDAL:  “KURSA KATILMAKTAN MUTLULUKM DUYDUM”

CHP eski İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ise, “Bu kursa katılmaktan dolayı çok mutluluk duydum. Yeni ve güzel yemekler öğrendik. Arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Başkanımıza ve kursun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde devam eden Yöresel Yemek Atölyesi’nde öğretilen başlıca yemekler ise bumbar dolması, Hülüklü Çorba, Un Çorbası, Darı Çorbası, Laba Dolması başta olmak üzere, , Bumbar Dolması, Göleviz Yemeği , Kabuklu Kuru Fasulye Yemeği, Kuru Patlıcan Yemeği, Bal Kabağı Yemeği,Ayva Yemeği , İlibada Sarması ,Tavuklu Pilav,Kıymalı Pilav, Fasulye Piyazı,Ülübü Piyazı, Taratorlu Patlıcan, Dikenli Kabak, Yoğurtlama, Alanya Çöreği, Kırtakı,Kak, Kabak Tatlısı, Çiğirdik, Kaşık Helvası, Öküz Helvası ve  S Pasta’dan oluşuyor.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa