Kapat
BAŞKANA AÇIK MEKTUP
BAŞKANA AÇIK MEKTUP
Antalya Büyükşehir CHP Belediye Meclis Üyesi Dr. Mustafa Reşat Oktay, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e Facebook hesabından bir ‘Mektup’ yazarak bazı uyarı ve  önerilerde bulundu. Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi CHP Meclis...
5 Mayıs 2014 14:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Büyükşehir CHP Belediye Meclis Üyesi Dr. Mustafa Reşat Oktay, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e Facebook hesabından bir ‘Mektup’ yazarak bazı uyarı ve  önerilerde bulundu.

Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi CHP Meclis Üyesi Oktay mektubu şöyle;

SAYIN MENDERES TÜREL

30 MART 2014 GÜNÜ YAPILAN SEÇİMLERLE ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLDUNUZ.SİZİ TEBRİK EDİYORUM.NİSAN AYI OLAĞAN AÇILIŞ MECLİS
TOPLANTISINDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ KONUŞMADA ORTAYA KOYDUĞUNUZ YAPICI OLAN HİZMETE ODAKLI OLUNACAĞINI BELİRTEN ,TÜM ANTALYAYI KUCAKLAYACAĞINIZI, AKP NİN DEĞİL ANTALYA’NIN BAŞKANI OLACAĞINIZI BELİRTTİĞİNİZ SÖZLERİNİZİ ÖNEMSEDİĞİMİDE BELİRTMEK İSTİYORUM.İLÇELERE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ GEZİ VE TEBRİK ZİYARETLERİNDEDE HEMEN HEMEN AYNI TEMAYI İŞLEYEREK TOPLUMA BİRLEŞTİRİCİ BİR MESAJ VERDİNİZ.
SAYIN BAŞKAN
SİZE ANTALYA HALKININ %36 SI OY VERDİ . HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYINIZKİ %64 ÜDE OYVERMEDİ.SİZ ŞİMDİDEN SİZE OY VEREREK SEÇİLMENİZİ SAĞLAYAN ANTALYAMIZIN DEĞERLİ %36 SEÇMENİNİN DUYARLILIKLARINI, HASSASİYETLERİNİ VE ÖNCELİKLERİNİ DİKKATE ALARAK HAREKET EDERSENİZ , SİZE OY VERMEYEN ANTALYAMIZIN DEĞERLİ %64 SEÇMENİNİN DUYARLILIĞI OLDUĞU KONULARI ,HİSSİYATI VE TALEPLERİ İKİNCİL BİR ANLAYIŞLA DEĞERLENDİRİRSENİZ HİÇBİR ŞEKİLDE ANTALYAYI KUCAKLAYAN ROZETİNİ BİR KENARA BIRAKIP HİZMETE ODAKLANMIŞ BİR BAŞKAN OLAMAZSINIZ.BÜTÜN BU SÖZLERİNİZ HAVADA KALIR.
SAYIN BAŞKAN
ANTALYA TÜM TÜRKİYEDE TURİZM VE TARIMIN BAŞKENTİ OLARAK BİLİNSEDE EN AZ İSTANBUL KADARDA KÜLTÜR VE SANAT KONULARINDADA AMİRAL GEMİSİ KONUMUNDADIR.KENTİMİZDE AZIMSANAMAYACAK SAYIDA DÜNYANIN DİĞER ÜLKELERİNDEN GELİP ANTALYA’YA YERLEŞMİŞ VE YAŞAMINI BURADA SÜRDÜREN İNSANLAR VARDIR.ONLARDA BİZİM KARDEŞİMİZ ,HEMŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZİN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİDİR.BİRÇOĞU TİCARİ FALİYETLER YAPARAK İSTİHDAMDA SAĞLAMAKTADIR.KENTİMİZDE AYNI ŞEKİLDE ÜLKEMİZİN PEK ÇOK ŞEHRİNDEN GELEREK AŞ VE İŞ ARAYAN ANTALYAYI İKİNCİ MEMLEKETİ OLARAK KABUL EDEN YURTTAŞLARIMIZ VAR.KISACA
ANTALYAMIZ MÜTEVAZİ BİR ANADOLU ŞEHRİ DEĞİL ULUSAL VE ULUSLARARASI NİTELİĞİ OLAN YILLIK OLARAKTA NÜFUSUNUN EN AZ BEŞ KATI İNSANI KONUK EDEN DÜNYANIN ENDER KENTLERİNDENDİR.
TÜM BU TANIMLAMALARIM SİZİN ANTALYA’NIN TAMAMINI KUCAKLAYAN SİYASETİ DEĞİL KENTE HİZMETE ODAKLANMIŞ BİR BAŞKAN OLMANIZ GEREKTİĞİ İLE İLGİLİDİR.
HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYİNİZ TOPLUMUN TALEPLERİNİ TÜM KESİMLERİN ORTAK DEĞERLERİNİ İNCİTMEYECEK ŞEKİLDE HARMANLAYARAK KARDEŞLİĞİ ÖN PLANA ÇIKARARAK SİYASETTEDE HERKEZİN BİR TARAFI OLDUĞUNU DÜŞÜNCELERİNİN SİZDEN FARKLI OLABİLECEĞİNİDE BİLEREK İNSANLARI ONURLANDIRINIZ.
EMEKCİNİN EKMEĞİNİ KORUYUNUZ.TERİ KURUMADAN EMEĞİNİN BEDELİNİ ÖDETTİRİNİZ.GÜNÜN KOŞULLARINA GÖRE ÜCRETİNİ BAĞLI KURULUŞLARI İLE ARTINIZ.ONLARINDA EVLERİNDE GEÇİM BEKLEYEN BİR AİLELERİ OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ.ANTALYAMIZA HİZMET EDEN BU İNSANLARI SİYASİ GÖRÜŞLERİNE GÖRE YAFTALAMAYINIZ,ONLAR EKMEK PARALARININ PEŞİNDELER.ONLARI NAMERDE MUHTAÇ ETMEYİNİZ.BELEDİYE PERSONELİNİ ONUN BUNUN ADAMI OLARAK DEĞİL LİYAKATİNE VERİMLİLİĞİNE GÖRE DEĞERLENDİRİNİZ.VERİMLİ PERSONELİ ÖDÜLLENDİRİNİZ.BU SİZE ŞEREF VE ONUR KAZANDIRIR.
SAYIN BAŞKAN
TECRÜBEYE ÖNEM VERİNİZ.ETRAFINIZA DALKAVUKLARDAN OLUŞACAK BİR DUVAR OLUŞTURULMASINA İZİN VERMEYİN.HALK SİZE KOLAYCA ULAŞABİLSİN,ULAŞILABİLİR OLUN.HALKIMIZIN İÇİNDE OLUN YANINIZDA BÜROKRATLARINIZ OLMASIN.YOKSA İNSANLAR SİZE SERBESTÇE GÖRÜŞLERİNİ AKSETTİREMEZ.MECLİS ÜYELERİNİZE ZAMAN AYIRIN UNUTMAYINKİ ONLARDA SİZİN GİBİ HALKIN TEMSİLCİLERİ SEÇİMLE GÖREVE GELDİLER.ONLARIN GÖRÜŞLERİNE DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNE ÖNEM VERİN.
MEDYA SİZİN ELİNİZ AYAĞINIZDIR.EN AĞIR ELEŞTİRİLERE DAHİ KATLANINIZ.TABİKİ HAKARET VE İFTİRA HARİÇ.ELEŞTİRİLER AĞIR BİLE OLSA MUTLAKA YOL GÖSTERİCİDİR.YEREL MEDYAYI DESTEKLEYİNİZ.MEDYA MENSUPLARINI VE KURULUŞLARINI AKREDİTASYONA TABİ TUTMAYINIZ.ZAMAN ZAMAN MECLİS ÜYELERİNİZLE BERABER MEDYA İLE BULUŞUN,

SAYIN BAŞKAN
BU GÖRÜŞLERİMİ SİZE SOSYAL MEDYA ARACILIĞI İLE TAKDİM EDİYORUM.TABİKİ ZAMAN İÇERİSİNDEDE FIRSAT BULUNDUĞUNDA YÜZ YÜZEDE GÖRÜŞ VE ELEŞTİRİLERDE BULUNMAYI SİZDE TALEP EDERSENİZ MÜTAVAZİ BİR KARDEŞİNİZ AĞABEYİNİZ OLARAKTA YAPMAK İSTEDİĞİMİ BELİRTİYORUM.AMACIMIZ DOĞRUYU HEP BERABER YAPMAK ANTALYA’YA HİZMET ETMEKTİR.

TEKRAR YENİ GÖREVİNİZDE BAŞARILAR DİLER SAYGI VE HÜRMETLERİMİ SUNARIM.

DR.MUSTAFA REŞAT OKTAY
ABB.MECLİS ÜYESİYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa